کاهش وزن با پیاده روی بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 29 مرداد 1396 در ساعت 12 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیاری از افراد هستند که بی تحرک و چاق می باشند. این افراد از سطح تندرستی پایینی برخوردارد هستند و اکثر اوقات این امر به دلیل عدم ورزش کردن می باشد که رفته رفته باعث می شود عضلات کارایی خودشان را از دست بدهند. افراد چاق برای کاهش وزن و انجام تمرینات ورزشی با مشکلات دشواری مواجه می شوند.افرادی که آمادگی جسمانی مناسبی ندارند نمی توانند با سرعت بدوند و تمرینات سرعتی داشته باشند.

افراد سنگین وزن نمی توانند با شدت بالا تمرین کنند و این افراد بهتر است تمرینات خود را با تردمیل آغاز کنند تا سطح جسمانی و توانایی آنان رفته رفته افزایش یابد. تردمیل برای این افراد باعث می شود تا ورزش همواره در دسترس آنان قرار گیرد و به طور مرتب بتوانند ورزش روزانه را انجام دهند.افرادی که قصد کاهش وزن دارند پیش از شروع ورزش باید پزشک مشورت داشته باشند و در صورت تأیید پزشک تمرینات مناسب را انجام دهند.

پیاده روی از جمله ساده ترین و در دسترس ترین فعالیت ها برای کاهش وزن می باشد.پیاده روی میتواند استرس را از بدن خارج کند و بدن را به آرامش برساند.افرادی که پس از هر وعده غذایی به مدت 15 دقیقه پیاده روی می کنند، می توانند قند خود را بهتر کنترل کنند و در این راستا موفق تر می باشند.

هرچه قدر نوسانات قند خون زیاد باشد، فرد میل به خوردنش بیشتر می شود به همین دلیل کنترل قند خون باعث می شود تا فرد میل به خوردنش کم شود و از چاقی جلوگیری می کند.برای آنکه تاثیرات پیاده روی بر روی کاهش وزن بیشتر شود، بهتر است ورزش پیاده روی را با شیب دار کردن تردمیل انجام دهید تا کالری سوزی بیشتر شود.

بهتر است پیاده روی را به صورت اینتروال انجام دهید، یعنی سرعت پیاده روی خود را به صورت مداوم کم و زیاد کنید و برای این کار تردمیل بسیار مناسب می باشد. بعد از گذشت دو دقیقه از پیاده روی، سرعت را افزایش دهید و پس از گذشت چند دقیقه مجدد سرعت را کاهش دهید. پیاده روی اینتروال باعث می شود تا هم انرژی بیشتری بسوزانید و هم ضربان قلبتان را افزایش دهید.

در زمانی که پیاده روی را با سرعت انجام می دهید، دست هایتان را در طرفین بدنتان حرکت دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا مقدار کالری سوزی بیشتر شده و عضلات شانه ها نیز تقویت شوند.در زمانی که پیاده روی می کنید باید رژیم غذایی مناسب داشته باشید و در میزان کالری دریافتی دقت کنید. اینطور نیست که بگویید چون ورزش می کنید پس هرچه دوست دارید را می توانید بخورید و بعد آن را خواهید سوزاند.

فراموش نکنید که باید کالری دریافتی کمتر از کالری باشد که می سوزانید تا وزنتان کاهش پیدا کند و تاثیرات ورزشتان را مشاهده کنید.سعی کنید تمرینات خود را با میل و اشتیاق فراوان و با انگیزه انجام دهید. هنگامی که اشتیاق در ورزش داشته باشید، کالری بیشتری خواهید سوزاند. علاوه بر اشتیاق باید ورزش را درست و اصولی انجام دهید و اگر اصول را رعایت کنید و اشتیاق داشته باشید، قطعا به نتیجه دلخواه می رسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :