چگونه تردمیل را روغن کاری کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 20 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک وسیله ورزشی است که خیلی کاربرد برای ورزشکاران و افراد عمومی دارد. ابزاری که هم در منزل و هم در باشگاه های ورزشی کاربرد دارد، تردمیل است . تردمیل باعث کاهش وزن و از خیلی بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. همه این مسائلی که مطرح شد به شرطی قابل اجراست که هم از تردمیل درست استفاده شود و هم در نگهداری آن به طور استاندارد رفتار شود. اما اگر به طور غیر استاندارد با تردمیل رفتار شود خیلی زود دچار خرابی می شود.

یکی از گام هایی که در نگهداری تردمیل باید مورد توجه قرار بگیرد، روغن کاری دوره ای آن است که یلی حائز اهمیت است . اگر یک تردمیل به موقع روغن کاری نشود، غلطک و تسمه آن آسیب دیده و باعث خرابی موتور تردمیل نیز می شود. در امر روغن کاری تردمیل باید در انتخاب روغن و گریس آن کوشا باشید .

همچنین عزیزانی که تردمیل در منزل یا باشگاه ورزشی خود دارند می توانند با مطالعه دفترچه راهنما از زمان و مدل روغن تسمه و گریس غلطک مطلع شوند. در اصل روغن تردمیل از فرسودگی تسمه تردمیل جلوگیری می کند. این گونه روغن ها در دو نوع روغن سیسلیکون که در بعضی مواقع ایرانی و در بعضی مواقع خارجی است ، به بازار عرضه می شود. اما خیلی ها می پرسند که روغن کاری تردمیل به چه صورتی می تواند انجام شود؟! پاسخ به این سوال در شرح زیر نمایان است :

روغن کاری تردمیل با روغن سیلیکون که امری اجباری است در بین نوار تسمه و تخته تردمیل به منظور کم کردن اصطکاک و نرم تر کردن عملیات دویدن و راه رفتن روی تردمیل صورت می گیرد . روغن کاری باید متناسب با مدت استفاده از دستگاه انجام گیرد ، روغن کاری یک امر بسیار مهم برای بالا بردن طول عمر دستگاه تردمیل است . شما زمانی که تردمیل را تازه خریداری کرده اید نیاز به روغن کاری اولیه ندارید ولی زمان که طولانی شد و مدت مدیدی از دستگاه استفاده کردید، می بایست روغن کاری تسمه راشروع کنید .

در امر روغن کاری ابتدا قسمت زیر تسمه را با دستمال تقریبا خیس و نم زده تمیز کرده و بعد از آن روغن کاری را شروع می نمائیم . این امر بعد از هر 15-30 ساعت استفاده از تردمیل به مقدار 1.6 صورت می پذیرد. به منظور استفاده از این کار فاصله 20 سانتی متر از غلطک جلو لبه نوار تردمیل را با دست بلند کنید و با دست دیگر روغن دان را به انتهای نوار بفرستید . بعد از آن روغن دان را تا حدی جلو برده و سر خروجی روغن دان را در نزدیکی وسط تردمیل قرار می دهیم . بعد از آن روغن را به صورت مارپیچ وار بر روی تخته تردمیل می ریزیم، همانطور که در حال ریختن روغن به بر روی تردمیل هستیم دست خودمان را به سمت بیرون می کشیم و به ترتیب 20 سانتی متر عقب تر و باز هم 20 سانتی متر عقب تر همین کار را انجام می دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :