چگونه بر روی تردمیل بدویم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 19 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دویدن بر روی تردمیل با دویدن بر سطح زمین متفاوت است. وقتی بر روی زمین می دویم، این بدن ماست که سرعت را به صورت خودکار تنظیم می نماید. هرگاه به بدن فشار زیادی وارد بشود، احساس خستگی می کنیم و سرعت خود به خود کم می شود. ولیکن زمانی که بر روی تردمیل مشغول تمرین هستیم، ماشین نمی تواند بدون دخالت ما سرعت را تغییر بدهد، بنابراین ما باید به این نکته توجه داشته باشیم. بر روی تردمیل هرگز نباید به گونه ای بدویم که قادر به حرف زدن نباشیم و در اصطلاح از نفس بیفتیم. اما در عوض اغلب تردمیل های امروز یک مانیتور دیجیتال دارند که سرعت، زمان، کالری مصرف شده، مسافت طی شده و ضربان قلب کاربر را نشان می دهند؛ ورزشکار با استفاده از این اطلاعات ارزشمند می تواند برای خود یک الگوی ورزشی مناسب طراحی کند.

- افرادی که بر روی تردمیل تمرین می کنند می بایست مراقب رطوبت و تنظیم دمای بدن خود باشند. 20 دقیقه قبل از شروع تمرین و در حین انجام آن مرتب آب بنوشید تا بدن تان هیدراته باقی بماند و دچارشوک گرمایی نشوند . وقتی با تردمیل خانگی ورزش می کنید حواس تان به دمای اتاق باشد و برای ورود اکسیژن تازه به داخل ، در یا پنجره ای را باز بگذارید.

- حتما کفش، جوراب و لباس مناسب ورزشی به تن داشته باشید؛ زیرا در غیر این صورت عضلات و مفاصل آسیب خواهند دید.

- در ابتدا و انتهای تمرین به آهستگی راه بروید.

- گیره ایمنی همواره باید به شما متصل باشد.

- هرگاه در حین دویدن احساس سیاهی رفتن چشم یا سرگیجه پیدا کردید، اول از سرعت دستگاه کاسته و بعد آن را متوقف کنید؛ سپس بر روی زمین دراز بکشید و پاها را بالا بدهید تا خون به مغزتان برسد.

- در شروع بدن را گرم کرده و در پایان 8 الی 10 دقیقه برای سرد کردن وقت بگذارید.
- هرگاه برروی تردمیل تعادل خود را به دست آوردید، دسته های آن را رها کرده و مانند زمانی که بر روی زمین می دوید، دست ها به صورت پاندولی به عقب و جلو ببرید.

- مراقب باشید فشار ناشی از دستگاه منجر نشود قدم هایتان تند و بلند بشود. اندازه گام ها می بایست طبیعی باشد، درست همانند زمانی که روی زمین در حال دوید و راه رفتن هستید.

- هنگام گذاشتن پا بر روی صفحه متحرک با پنجه فرود نیایید، بلکه سعی کنید ابتدا سینه پا روی سطح قراربگیرد.

- چون تسمه تردیمل حرکتی مخالف جهت شما دارد، اگر درست گام برندارید، پای شما را نیز به عقب رانده می شود و ممکن است موجب کشیدگی و آسیب به تاندون ها و زردپی ها بشود. برای جلوگیری از این نیروی مخالف مرکز ثقل بدنتان را یافته و نگذارید پاها خیلی از بدن جلوتر بروند.

- هرگز ناگهان از دستگاهی که هنوز در حال حرکت است پایین نپرید.

- از دویدن به مدت طولانی بر روی شیب بیش از 5 درصد بپرهیزید. شیب زیاد فشاری چند برابر به کمر و زانو ها وارد می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :