چطور بدون رژیم غذایی لاغر شویم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مسیر رسیدن به تناسب اندام و لاغری کار راحتی نیست و هر کس این راه را برای مدت زمانی کمی هم که شده امتحان کرده باشد می داند که گرم به گرم کم کردن وزن با سختی و مشکلات خاصی همراه است که گاهی سبب دلسرد شدن و رها کردن این تصمیم می شود. چه بهتر که بتوانید برای رسیدن به هدف و تناسب اندام راه های ساده ای را پیدا کنید که در عین رسیدن به هدف نهایی، آسیبی به بدن نرساند و آن را تهدید نکند.

می دانید که رعایت دو اصل رژیم غذایی و انجام دادن ورزش می تواند ما را به تناسب اندامی ایده آل برساند آن هم در صحت و سالمت کامل. هستند افرادی که نمی توانند رژیم غذایی محدودی را دنبال کنند و بعد از مدتی خسته می شوند و بدتر از گذشته به سمت غذا خوردن حمله می کنند و همین کار باعث می شود بیشتر از آنچه که در قبل چاق بودند دچار اضافه وزن شوند. در این مقاله قصد داریم راه حل های که به شما کمک می کند تا بتوانید بدون رژیم غذایی به تناسب اندامی نرمال برسید را در اختیار شما قرار دهیم و شما نیز به سمت داشتن زندگی سالم بروید.

با افراد هم درد همراه شوید

زمانی که بخواهیم کاری یا هدفی را دنبال کنیم همراهی افراد یا تشویق آنها بسیار برای ما مفید است همراهی با افرادی که میتوانیم روی حرف ها و نظرت شان تکیه کنیم بسیار خوب است و کمک میکند تا سریع تر به هدف مان نزیدک شویم. در مسیر کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام نیز این قضیه صدق می کند و اگر در این راه بتوانید با حداقل 2 تا 5 نفر از دوستان تان همراه شوید می توانید میزان پایبندی خود را در رعایت رژیم تان بالا ببرید و اعتماد به نفس بیشتری در ادامه راهتان پیدا کنید.

هدف های کوتاه و واقعی انتخاب کنید

با تعیین هدف برای کوتاه مدت تان برای ادامه راه می توانید به خود انگیزه و انرژی لازم را بدهید. با در نظر گرفتن هدف برای بلند مدت و البته هدف هایی که رسیدن به آنها برای شما سخت است و نمی توانید به آنها برسید، بدتر نا امید می شوید و از ادامه راه باز می مانید. برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری باید سعی داشته باشید سبک زندگی تان را عوض کنید تا بتوانید به نتایج دلخواه برسید و به دنبال لاغری و تناسب اندام در مدت زمان کوتاهی نباشید.

هر چه که می خورید یادداشت کنید

بهترین روشی که خوشبختانه امروزه بین افراد متداول شده یادداشت کردن هر آنچه که می خورید است. تمام چیزهایی که در طی روز می‌خورید را بنویسید تا با بررسی شب به شب آنها متوجه شوید که چقدر کالری وارد بدن تان کردید و با نظارت بر آنها بتوانید بر وزن خود تسلط بیشتری پیدا کرده و کم کم آن را کم کنید.

استرس را دور کنید

با مشغله های دنیای امروزی وجود استرس در زندگی ما امری اجتناب ناپذیر است و این مشکل کم کم روی اضافه وزن ما نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت. سعی کنید حداقل آخر هفته را به استراحت و تفریح بپردازید تا بتوانید ذهن تان را آرام کنید و راحت تر بر روی اعمال بدن تان مسلط باشید.

آرام غذا بخورید

با غذا خوردن مغز نیز باید سیر شود، اما اگر شما سرعت غذا خوردن بالایی داشته باشید مغز فرصتی پیدا نمی کند تا دستور سیری را ارسال کند و شما حجم زیادی غذا خواهید خورد و در نهایت دچار چاقی می شوید.

بهترین کار آن است که غذا را به آرامی بخورید تا مغز فرصت داشته باشد پیام سیر شدن را ارسال کند و دچار مشکلات سوء هاضمه و ... نشوید.

غذاهای ناسالم را دور کنید

بهتر است تا جایی که می توانید خوراکی هایی که کالری زیادی دارند را از دسترس و البته جلوی از چشم تان دور کنید، زیرا در زمان های گرسنگی بیشتر افراد کنترلی روی هر آنچه که می خورند ندارند و سبب می شود خوراکی های پرکالری بخورند و بعد از آن دچار دردسر شوند. مواد غذایی پرکالری را بهتر است از یخچال و دور کرده و اطرافتان را پر از میوه و سبزیجات و خوراکی های کم کالری کنید تا در زمان گرسنگی بتوانید با خیالت راحت از آنها استفاده کنید و دچار مشکل نشوید.

غذاهای پر فیبر بخورید

فیبر در مواد غذایی سبب می شود شما برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید و در عین حال نیز به بدن سود برسانید. فیبر موجود در مواد غذایی سبب راحت تر تخلیه شدن معده نیز می شود و اجازه نمی دهد بدن دچار کرخی و رسوب مواد غذایی شود. فیبر در موادی مانند: لوبیا، غلات جو دوسر، مارچوبه، نان های سبوس دار، پرتقال و دانه کتان و ... یافت می شود که بهتر است این مواد غذایی را بیشتر در غذاهای روزانه خود جای دهید.

در زمان غذا خوردن حواس تان به غذا باشد

بسیاری از افراد هستند که تازه در زمان غذا خوردن به یادشان آن می افتند که موبایل شان را چک کنند یا روزنامه بخوانند و .... . این گونه کارها حواس شما را از غذاخوردن پرت می کند و شما متوجه غذا و اینکه چقدر خورده اید نخواهید شد و معمولا زیادتر از حد نرمال غذا می خورید و تازه بعد از تمام شدن متوجه سنگینی شکم تان خواهید شد. توجه نکردن به هر آنچه که می خورید شما را از مقدار آن غافل می کند و مغز متوجه سیری نخواهد شد و در نتیجه دیرتر احساس سیری خواهید کرد و به مرور زمان و تکرار این رویه چاق خواهید شد.

10 دقیقه پیاده روی داشته باشید

زمانی که لیست بلند بالا و برنامه سختی را پیش روی خود قرار دهید شاید با نگاه اول حوصله اجرای آن را نداشته باشید و دائما به فردا و زمانی دیگر آن را موکول کنید. در صورتی که اگر با خودتان قرار بگذارید ساده ترین ورزش که همان پیاده روی را حداقل روی 10 دقیقه انجام دهید با گذشت زمان و بالا رفتن توانایی جسمانی تان می توانید مدت زمان بیشتری ورزش کنید و راحت تر به هدف تان و در واقع تناسب اندام دلخواه تان برسید.

اگر به هر دلیل نمی توانید در خارج از خانه پیاده روی انجام دهید بهترین کار استفاده از تردمیل خانگی است که به شما این امکان را می دهد تا در هر ساعت از شبانه روز که خواستید پیاده روی انجام دهید و به مرور زمان شاهد نتایج مفید آن برای بدن تان باشید.

خوب بخوابید

داشتن آرامش و خواب کافی برای سلامتی بدن تان بسیار لازم است و تا جایی که می توانید باید خوب بخوابید تا علاوه بر دور کردن استرس بتوانید به خورد و خوراک و میزان کالری که مصرف می کنید مسلط باشید. با وجود کم خوابی و استرس درصد احتمال ابتلا به انواع بیماری های مزمن مانند: دیابت، انواع سرطان ها و ... در بدن شما افزایش پیدا می کند و باید قبل از وقوع جلوی آنها را بگیرید.

نوشیدنی های شیرین نخورید

اغلب نوشیدنی های آماده که بیرون از خانه تهیه می شوند مقدار زیادی شکر و افزودنی های دیگر دارند که همگی برای سلامتی ما مضر هستند و سبب چاقی و اضافه وزن ما خواهند شد. نوشیدنی ها به دلیل مایع بودن حجم زیادی از معده ما را نمی گیرند و فقط باعث بالا رفتن میزان کالری دریافتی ما خواهند شد. نوشابه های گازدار از جمله نوشیدنی هایی هستند که باید با احتیاط مصرف آنها را کم و در صورت امکان قطع کرد تا علاوه بر رسیدن به تناسب اندام به سلامتی خود نیز کمک کنیم.

بهتر است تا جایی که می توانید برای کمک به سلامتی بدن از آب، قهوه، چای سبز و ... استفاده کنید تا هم سلامت باشید و هم به تناسب اندام برسید.

با این راهکارهای کوچک اما مفید می توانید از تمامی گروه های مواد غذایی سالم استفاده کنید، بدون اینکه رژیم سختی بگیرید و دچار مشکلات و بیماری های خاصی شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :