چرا تردمیل خانگی داشته باشیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 20 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مردم به این دلیل تردمیل خانگی خریداری می کنند که می خواهند با وجود این دستگاه ورزش همیشه در دسترس آن ها باشد و در هر لحظه که فرصت پیدا شد به انجام تمرینات ورزشی بپردازند.

وقتی یک تردمیل خانگی داشته باشید، دیگر ناچار نیستید برای رفتن به باشگاه یا یک فضای مناسب وقت خود را در ترافیک خیابان ها هدر بدهید یا با حوادث ناگهانی محیط خارج مواجه شوید. با وجود این دستگاه اعضای خانواده می توانند در کنار هم و به دور از هیاهوی بیرون در فضای امن خانه ورزش کنند.

هنگامی که در منزل ورزش می کنید می توانید هم زمان با انجام تمرین، سریال مورد علاقه خود را تماشا کنید، با سایر اعضای خانواده حرف بزنید، حواستان به غذای روی اجاق باشد، کارهای شخصی انجام بدهید، ایمیل های خود را چک کنید، دانلود انجام بدهید، به بعضی از تصمیمات خود فکر کنید، موسیقی گوش بدهید و... .

تردمیل های امروزی بسیار مدرن و پیشرفته هستند و اغلب در حافظه خود برنامه های متنوعیی را ذخیره دارند که با استفاده از این برنامه ها می توان بدون حضور مربی تمرینات اصولی و برنامه ریزی شده انجام داد.

کنترل ضربان قلب در هنگام ورزش بسیار مهم است و بر روی دستگاه های ورزشی مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و ... امکان پذیر می باشد و می توانید با مدیریت بر روی آن به روش علمی و موثر ورزش بکنید. شدت تمرین می بایست با آمادگی جسمانی فرد متناسب باشد، در غیر این صورت به سیستم قلبی- عروقی و مفاصل، فشار وارد می شود که این مسئله خطرناک است.

تسمه تردمیل نرم و انعطاف پذیر است و سبب می شود در هنگام ورزش به عضلات و مفاصل کاربر آسیب وارد نشود. ضمن اینکه بعضی از تردمیل ها مجهز به ضربه گیر های مختلف هستند. ضربه گیر کف از ایجاد سرو صدا و مزاحمت برای دیگران جلوگیری کرده و ضربه گیر SDS محافظ عضلات و مفاصل ورزشکار است. دویدن بر روی تسمه تردمیل به مراتب از دویدن بر روی سطح سفت و سخت آسفالت و موزاییک ایمن تر می باشد.

دویدن و سریع راه رفتن، یک راه مناسب برای کاهش وزن و تناسب اندام است. امروزه 60 درصد مردم جهان به خرید تردمیل خانگی فکر می کنند این آمار رو به افزایش می باشد. روزش راهی به سوی سلامتی، جوانی شادابی و تغییر سبک زندگی است. با داشتن تردمیل خانگی می توانید به طور منظم و مستمر به انجام این فعالیت مفید بپردازید وعلاوه بر بهبود وضعیت سیستم قلبی- عروقی و تنفسی به زیبایی ظاهری برسید. این دستگاه در توانبخشی به کار می آید و به رفع بیماری هایی همچون دیابت، آرتروز خفیف، افسرگی و ضعف مفاصل کمک می کند.

در صورت تمایل به خرید تردمیل خانگی، به قیمت، برند، کشور سازنده، خدمات پس از فروش، قدرت موتور، جنس دستگاه، اطلاعات مانیتور و محدوده وزن قابل تحمل دستگاه، دقت کنید. مدل های خانگی معمولا فشرده تر، زیباتر و کوچک تر و از انواع باشگاهی هستند. برخی از تردمیل ها قابلیت تاشوندگی دارند و در زمانی که مورد استفاده نیستند، می توان آن را جمع کرد تا فضای منزل را اشغال نکند.

اطلاعاتی که صفحه نمایش دستگاه در اختیار کاربر قرار می دهد همچون زمان استفاده از دستگاه، سرعت، کالری مصرف شده، مسافت طی شده و ضربان قلب بسیار ارزشمند است و برای طراحی یک الگوی مناسب ورزشی مفید می باشد. ورزشکار با ثبت این اطلاعات می تواند پیشرفت خود را بررسی کند.

افزایش 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب بر روی تردمیل به کاربر امکان بالا بردن سطح تمرین را می دهد. نحوه قرار گرفتن و گام بر داشتن بر روی این دستگاه بسیار اهمیت دارد؛

- بر روی تردمیل گردن را به حالت ریلکس و عادی نگه دارید؛ سر را نه پایین باشد و نه بالا. بهتر است به نقطه مقابل چشم بدوزید.

- دست ها را به حالت 90 درجه نگه داشته، نرم مشت کنید و هماهنگ با حرکات پا به جلو و عقب ببرید. حرکت می بایست از ناحیه کتف باشد.

- شکم را به داخل بکشید و کاری به عضلات باسن نداشته باشید، آن ها کار خود را انجام می دهند.

- اندازه گام ها متوسط و طبیعی باشد. قدم های خیلی بلند و یا بسیار کوتاه کشیدگی نا بجا ایجاد می کند.

- به تنفس خود دقت کنید. تنفس باید عمیق و منظم باشد. هرگز سرعت را آنقدر زیاد نکنید که از نفس بیفتید و حتی نتوانید صحبت کنید.

- هنگام دویدن بر روی سطح زمین، بدن سرعت را کنترل می کند و هرگاه خسته بشوید ناخودآگاه سرعت کاسته خواهد شد؛ اما بر روی تردمیل باید ورزشکار به صورت هوشیارانه عمل کند و در مواقع لزوم سرعت را کاهش بدهد. همواره به بدن خود گوش بدهید، بدن هر کس بهترین راهنمای اوست. اگر احساس سرگیجه کردید یا چشم تان سیاهی رفت، ابتدا سرعت دستگاه را کاهش داده، سپس آن را متوقف کنید و از دستگاه پایین بیایید. دراز بکشید و پاها را بالا ببرید تا خون به مغز برسد.

- 30 دقیقه قبل از شروع ورزش و در حین انجام آن آب بنوشید. با این کار دمای بدن متعادل باقی می ماند و سوخت و ساز افزایش پیدا می کند.

- هرگز پوشیدن کفش و لباس مناسب ورزشی را فراموش نکنید.

- حداقل 2 ساعت قبل از ورزش غذای سبک بخورید و تا 1 ساعت پس از آن، از خوردن غذاهای چرب و پر کالری بپرهیزید. بهتر است میوه و سبزیجات تازه میل کنید. سبزیجاتی که به رنگ سبز تیره هستند حاوی کلاژن می باشند که این پروتئین گیاهی به ترمیم مفاصل و غضروف ها کمک می کند و برای پوست مفید است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :