پاهای خوش فرم با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروز می خواهیم از تاثیر دوچرخه بر ران و پاهای شما صحبت کنیم. اینکه آیا دوچرخه ثابت بر روی لاغری و خوش فرم بودن پاها تاثیر دارد؟ یا این باور که دوچرخه ثابت موجب بزرگ شدن و پهن شدن ران می شود درست است یا خیر؟ ما به شما می گوییم این باور غلط است، با دقت به فیزیک بدنی یک قهرمان دوچرخه سواری خواهید فهمید که این طرز فکر کاملا اشتباه است، زیرا این قهرمانان از بدنی متناسب برخوردارند. پهنا و بزرگی باسن و ران یک ویژگی وراثتی است، با انجام دادن تمرینات دوچرخه ثابت، آن هم اگر مقاومت دستگاه را بالا ببرید، باسن، ران، ساق پا و اندام تحتانی شما عضلانی خواهد شد.

شما با استفاده از این دستگاه به شدت عرق می ریزید و علت آن این است که در زمان استفاده از آن، هوای تازه در محیط بسته ای که دوچرخه ثابت قرار دارد، وجود ندارد و بدن برای خنک کردن خود بیشتر عرق خواهد کرد. پس باید قبل و بعد از تمرین، آب به میزان لازم بنوشید.

همینطور امکان دارد پس از استفاده دستگاه، احساس ناراحتی در نواحی باسن و ران کنید، که یک امر عادی می باشد و علتش این است که در ابتدای تمرین که بدن عادت ندارد، فشار بر این نواحی بیشتر است و پس از گذشت مدتی از تمرین بدنتان عادت خواهد کرد و با قوی شدن این نواحی فشار نیز کاهش می یابد. شما قطعا با استفاده از این دستگاه در مدت زمان کوتاهی شاهد تغییر بدن خود خواهید بود و همین امر شما را متعجب خواهد کرد. به این دلیل که با رکاب زدن، کل قسمت پایین تنه و عضلات پای خود را درگیر خواهید کرد.

تمرینات صحیح دوچرخه ثابت موجب آب شدن توده های چربی و جایگزینی ماهیچه عضلانی خواهدشد، با مقاومت پایین و با سرعت زیاد رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت موجب لاغر و باریک شدن پاهای شما خواهد شد، پس از رسیدن به نتیجه لاغری شما می توانید برای سفت و عضلانی کردن ماهیچه های پا هایتان، مقاومت دستگاه را بالا ببرید.

رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت به مدت 40 دقیقه باعث می شود 500 کالری در ناحیه پا سوزانده شود، اما این تمرینات دارای اصولی است که شما برای رسیدن به لاغری پاهایتان باید آن را حتما رعایت کنید. از فشار به کمر و زانو های خود جلوگیری کنید، بنابراین باید فاصله زین تا رکاب شما کاملا تنظیم شده باشد و حتما از کفش های ورزشی مناسب استفاده نمایید که الزامی می باشد، نوشیدن آب قبل، پس وحین تمرین را فراموش نکنید.

برای کسانی که به صورت دائم از این وسیله استفاده می کنند، استفاده از بالشتک ژله ای راهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد می شود. تمرینات اینتروال با دوچرخه ثابت می تواند در لاغری پاهای شما موثر باشد. در اینجا توضیح مختصری راجب تمرینات انیتروال خواهیم داد:

این تمرینات یکی از بهترین روش های تمرینی برای سوزاندن کالری و چربی با کمترین فعالیت قلبی می باشد، که تکنیک بسیار موثری برای کاهش چربی و افزایش سرعت است و این تمرین تنها 20 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. برای انجام آن شما پس از گرم کردن بدن خود به مدت یک دقیقه با بیشترین سرعت رکاب زده و یک دقیقه بعدی را آهسته رکاب بزنید و این روش را به مدت 30 دقیقه ادامه دهید.

در تمرین با دوچرخه ثابت با 3 فاکتور سرعت، زمان و مقاومت شما می توانید به راحتی به هدف مورد نظر خود برسید. اگر بر روی دوچرخه به یک موسیقی پر انرژی گوش دهید و با ریتم موسیقی رکاب بزنید، به راحتی می توانید تمرینات خود را همانند ورزش ایروبیک هدایت کنید. در 15 دقیقه اول تمرینات بدن، فقط قند را می سوزاند و تاثیر آن برای چربی سوزی دقیقا بعد از 15 دقیقه اول اتفاق می افتد، به همین دلیل اگر هدف شما چربی سوزی است تمرینات خود را کمتر از 30 دقیقه انجام ندهید.

شما باید به این نکته توجه کنید که دوچرخه ثابت، ورزش دوچرخه سواری را شبیه سازی می کند، تنها تفاوتشان در این است، که دوچرخه ثابت دیگر جا به جا نخواهد شد، به همین دلیل شما با دقت بر بدن قهرمانان دوچرخه سواری در خواهید یافت که این ورزش کاملا بر لاغری و تناسب اندام شما مخصوصا در ناحیه ران و پا به خوبی تاثیر گذار می باشد.

هنگام رکاب زدن بر روی دوچرخه، علاوه بر پا و ران، عضلات ماهیچه های شکم نیز کشیده خواهد شد و پس از آن با تمرین دراز نشست یا شنا شما می توانید به نتیجه مطلوب تری دست یابید.

در جهت فرم دهی به پاها و خوش فرم شدن اندام پایین تنه، دستگاه دوچرخه ثابت، بهترین گزینه برای شما در راه رسیدن به هدفتان می باشد. استفاده از این دستگاه محدود به سن خاصی نمی باشد و همه سنین می توانند استفاده نمایند، علاوه بر این افرادی که پوکی استخوان داشته و از آرتروز رنج می برند می توانند به راحتی از این دستگاه استفاده نمایند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :