ورزش با دوچرخه ثابت موجب شادابی و نشاط می شود

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کسانی که به ورزش هوازی پرداخته اند، می دانند انجام این گونه تمرینات به صورت منظم سرزندگی به همراه می آورند و البته موجب خستگی نیز می شود؛ اما در این میان تمرین با دوچرخه ثابت ورزش هوازی نسبتاً سبکی است که انرژی افراد را افزایش می دهد و باعث می شود کاربر پس از تمرین نه تنها احساس خستگی نداشته باشد؛ بلکه انرژی مضاعفی به دست بیاورد.

در واقع رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت مانند داروی ضد افسردگی عمل می کند؛ زیرا 30 دقیقه پس انجام این تمرین مغز هورمون اندروفین آزاد می کند؛ ترشح این هورمون موجب شادابی و نشاط می شود.بسیاری از مردم از فواید ورزش بی اطلاع هستند و برای به دست آوردن آرامش به دنبال راه های نامعقول می گردند؛ در حالی که اغلب روش های دیگر تاثیرات موقت و مضری به جا می گذارند.

ورزش راهی است به سوی سلامت روح و جسم؛ فقط کافی است 2 هفته این فعالیت را به صورت منظم انجام بدهید؛ پس از این مدت پرداختن به ورزش به صورت عادت در می آید و شروع آن دیگر چندان سخت نیست؛ پس از چند ماه چنان به این فعالیت وابسته می شوید که اگر یک روز آن را انجام ندهید احساس می کنید چیزی کم دارید.

تحقیقات نشان داده کسانی که در مورد ورزش مطالعه می کنند و اطلاعات خوبی در این زمینه دارند بیشتر به این فعالیت علاقمند می شوند. ورزش روح را صیقل می دهد و به فرد انرژی می بخشد.افرادی که تمرینات ورزشی را در زندگی روزمره خود گنجانده اند اغلب افراد منظمی هستند و برای زندگی روازانه خود برنامه دارند. در جوامعی که مردم به ورزش تشویق می شوند استفاده از مواد مخدر، مصرف مشروبات الکلی و سوء رفتارهای دیگر کمتر دیده می شود؛ ورزش ضامن سلامت عمومی جامعه است.

ورزش هوازی بیش از هرچیز دیگری از فرد در برابر انواع بیماری ها محافظت می کند.کسانی که به این تمرینات می پردازند، بدین وسیله سیستم قلبی- عروقی خود را تقویت کرده، وضعیت دستگاه تنفسی خود را بهبود می بخشند و سیستم ایمنی بدن آن ها تقویت می شود.

در صورتی که تازه ورزش را شروع کرده اید لزومی ندارد با انجام تمرینات دشوار خود را بیازارید؛ سطح تمرین به آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد؛ انجام تمرین در سطح بالاتر از آمادگی جسمانی بسیاری از اثرات مثبت این فعالیت را خنثی می کند.وجود دستگاه های هوازی خانگی کمک می کند ورزش همواره در دسترس قرار داشته باشد و هرگاه فرصتی پیش آمد بتوانیم به انجام تمرین ورزشی بپردازیم.

بزرگترین مزیت ورزش این است که باعث می شود فرد از ظاهری خود رضایت بیشتری داشته باشد و همین مسئله منجر به افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. کسانی که اعتماد به نفس خوبی دارند، راحت تر در جمع حاضر می شوند و اجتماعی تر هستند.اعتماد به نفس از ویژگی های مثبت در افراد است و کسانی که از جذابیت فیزیکی خود مطمئن هستند اعتماد به نفس بیشتری دارند.

اثراتی که ورزش بر اعتماد به نفس می گذارد، غیر قابل چشم پوشی است؛ زمانی که بر روی دوچرخه ثابت رکاب می زنید هورمون هایی از مغز آزاد می شوند که حالت رضایت ایجاد می کنند؛ ضمن این که وقتی ورزش می کنیم، می دانیم یک کار مفید انجام می دهیم؛ انجام تمرینات ورزشی به صورت روزانه پس مدتی سلامتی و نشاط قابل ملاحظه ای در شما به وجود می آورد و کیفیت زندگی را افزایش می دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :