نکات مهم پیش از خرید دوچرخه ثابت خانگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 11 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هنگام خرید دوچرخه ثابت خانگی سوالاتی اساسی برای خریدار پیش می آید که با پاسخ به آنها می توان انتخاب بهتر و منطقی تری در این زمینه داشت.مثلاً هدف از خرید این دستگاه ورزشی چیست؟به هدف دستیابی به تناسب اندام آن را می خرید یا تقویت عضلات پایتان؟و یا قصد دارید دوچرخه ثابت خانگی خود را در کجای منزلتان قرار دهید؟

نکته دیگر زمان انجام ورزش می باشد. یعنی در چه ساعتی از شبانه روز به انجام ورزش می پردازید؟ بیشتر افراد علاقه دارند که صبح زود ورزش کنند و تا در طول روز شادابی و نشاط کافی را برای انجام فعالیتهای روزانه خود داشته باشند. بعلاوه احساس می کنند که در این زمان بهتر می توانند به برنامه ورزشی خود پایبند باشند.البته افراد دیگری نیز هستند که ترجیح می دهند در ساعات دیگری از روز و زمانی که فرصت دارند ورزش نمایند.

در حقیقت نکته اصلی زمان انتخاب ورزش نیست،بلکه پایبندی به این زمان می باشد. شما باید سعی کنید به برنامه ورزشی خود تا حد امکان عمل کنید و به برنامه ریزی خود در این زمینه احترام بگذارید تا به هدف خود برسید.پس انتخاب زمان مناسب برای ورزش هر فرد متفاوت و نسبت به شرایط زندگی او قابل تغییر می باشد. 

شما باید کاری کنید که انجام ورزش برایتان خسته کننده و تکراری نشود تا همیشه با میل و علاقه به سراغ آن بروید،زیرا تحقیقات نشان داده است کسانی که با شور و هیجان بیشتری ورزش می کنند نسبت به کسانی که به عنوان رفع تکلیف این کار را انجام می دهند به نتیجه بهتری می رسند.

برای افزایش علاقه خود به انجام حرکات ورزشی بهتر است که در طول تمرین به یک موزیک شاد و پرانرژی یا آهنگ دلخواهتان گوش کنید یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان را تماشا کنید. به این ترتیب متوجه گذر زمان نمی شوید و انجام تمرین نیز برای شما خسته کننده و یکنواخت نمی گردد.اگر می خواهید در هنگام تمرین تلویزیون تماشا کنید سعی کنید دستگاهی انتخاب نمایید که جلوی دید شما را نگیرد.بنابراین قبل از خرید دستگاههای مختلف را امتحان کنید.

برخی افراد ترجیح می دهند که در جمع خانوادشان ورزش کنند، شاید از این طریق بتوانند اعضای خانواده را نیز به ورزش کردن تشویق کنند.به ویژه برای خانم هایی که دوست دارند در هنگام ورزش مراقب کودکان خود و اوضاع خانه باشند بهتراست که دستگاه را در مکان عمومی تری مثل سالن خانه قرار دهند.اما برای کسانی که می خواهند در هنگام ورزش تنها باشند و در آرامش و تنهایی خود تمرین کنند می توانند دوچرخه ثابت خود را در اتاق خواب بگذارند.پس با توجه به ابعاد مکانی که می خواهید دستگاه خود را در آن قرار دهید باید دوچرخه ثابت خانگی را انتخاب نمایید.به جز موارد کلی ذکر شده نکات دیگری نیز مورد اهمیت است که هنگام خرید دوچرخه ثابت باید به آنها دقت کنید:

1) دوچرخه ثابت خانگی مناسب، باید دارای فریم مقاوم و با کیفیت بالا باشد.به مدت زمان گارانتی محصول نیز توجه کنید.

2) قبل از استفاده از دستگاه دقت کنید که مکان انتخابی شما برای قرارد دادن دستگاه بدون شیب و پستی بلندی باشد به گونه ای که دوچرخه ثابت در حالت تعادل و بالانس باشد.به این ترتیب کارایی دستگاه بالاتر میرود، فشار کمتری به مفاصل زانو وارد می شود و سبب طولانی تر شدن عمر دستگاه نیز می گردد.

3) در هنگام خرید توجه کنید تا دستگاه انتخابی شما دارای صندلی قابل تنظیم و مناسب باشد. بعلاوه یک صندلی نرم و راحت به شما کمک می کند تا دیرتر احساس خستگی کنید و بتوانید تمرین خود را به مدت بیشتری ادامه دهید به این ترتیب میزان کالری سوزی شما افزایش می یابد همچنین قابلیت تنظیم صندلی به شما کمک می کند تا بدن شما در طول تمرین بر اثر فرم نامناسب نشستن دچار فشار و آسیب نگردد.

4) سعی کنید کنسولی که انتخاب می کنید خیلی پیچیده نباشد تا به راحتی بتوانید از آن استفاده نمایید و زیر و بم کار با آن را یاد بگیرید به علاوه اگر دستگاه دارای برنامه های از پیش تعیین شده باشد هم شما از تنوع تمرینی بیشتری برخوردار می شوید و هم از برنامه های اصولی و استانداردی برای انجام تمرینات تان بهره مند می گردید.

5) شما می توانید با تغییر مقاومت دستگاه در طول تمرینات خود، بدون تحمل فشار زیاد به مفاصل زانو و بالا بردن سرعت رکاب زدن، تمرینات خود را سخت تر و تلاش تان را افزایش دهید.

بنابراین توجه به این نکات ساده و کلیدی شما را در انتخاب و خرید یک دوچرخه ثابت خانگی مناسب راهنمایی می نماید و به علاوه شما با استفاده از آن می توانید یک ورزش هوازی لذت بخش را تجربه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :