نکاتی مهم برای کاهش وزنی اصولی و ساده

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای از دست دادن وزن اضافی خود حتما لازم نیست کارهای سخت و پیچیده ای انجام دهید و با انجام راه های ساده ای که در ادامه این مقاله به شما یادآوری می شود نیز می توانید به لاغری و تناسب اندام ایده آل خود برسید و از شر چربی های اضافی خود خلاص شوید. بیشتر افراد تا حرف از رژیم گرفتن و کاهش وزن زده می شود به یاد انجام دادن ورزش های سخت و رژیم های سخت می افتند و در صورتی که تمام افراد با هر سن و سالی که باشند با انجام دادن تغییراتی در زندگی خود می توانند به به وزن دلخواه شان برسند.

به راه حل های ساده ای که در این مقاله آورده ایم توجه کنید:

رژیم های سخت را کنار بگذارید

رژیم غذایی سخت شاید در اوایل به کم شدن وزن شما کمک کنند، اما ادامه این روند سبب می شود تا هر روز میلتان به غذا نیز بیشتر شود. بهترین راه حلی که برای این موضوع وجود دارد آن است که استفاده از غذاهای سالم را در دستور غذایی روزانه خود بگنجانید. زندگی سالم همراه بدنی سالم به شما کمک می کند تا از لحظات خود بیشترین لذت را ببرید و زمان ارزشمند خود را صرف رفتن به دکتر و مشکلاتی از این قبیل نکنید.

سبزیجات زیاد مصرف کنید

به جای اینکه خود را از تمام مواد غذایی محروم کنید همه چیز را در حد اعتدال استفاده نمایید و سعی کنید در سبد غذایی خود سبزیجات بیشتری بگنجانید تا هم لاغر شوید و هم بدن سالمی برای خود بسازید. تا جایی که می توانید از غذاهای فرآوری شده استفاده نکنید و در طول روز سبزیجاتی مانند: هویج ، کلم و کاهو را بیشتر مصرف کنید و بهتر است این مواد را در وعده شام به صورت بخارپز یا آب پز مصرف نمایید. سبزیجات برای پوست ما بسیار مفید هستند و می توانند علاوه بر آن باعث شادابی و البته به تناسب رسیدن وزن ما نیز گردند.

غذاهای فرآورده‌های شده نخورید

همان طور که در بالا اشاره شد تا جایی که می توانید غذاهای صنعتی و کارخانه‌ای کمتر مصرف کنید، زیرا برای درست کردن این غذاها به چربی، مواد شیمیایی یا حتی قندی که در آنها به کار می رود توجه ای نمی شود. غذاهای طبیعی، سبزیجات و میوه‌جات تازه را در طی روز استفاده کنید تا علاوه بر حفظ سلامتی تان بتوانید از شر چربی های اضافی بدن تان نیز خلاص شوید و زودتر به کاهش وزن دلخواهتان برسید.

شکر نخورید

شکر و نمک سم های سفیدی هستند که با استفاده آنها علاوه بر چاقی به سلامتی بدنتان نیز آسیب می رسانید. خوردن حتی یک قاشق شکر که 14 کالری دارد سریعا جذب بدن می شود و وزن را بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید بالا می برد.

خوب بخوابید

خواب خوب و البته به اندازه برای بدن مفید است و نباید بدنتان را از ویژگی محروم کنید. اگر در طی شب خواب خوبی نداشته باشید بدن شما با مشکل روبه رو خواهد شد و نمی توانید آنطور که می خواهید کاهش وزن داشته باشید. 7 الی 8 ساعت خواب برای تنظیم هورمون های بدن لازم است و در غیر این صورت هورمون های گرسنگی و اشتها بیش از پیش فعال شده و با گرسنگی کاذب نمی توانید مقابله کنید و در نتیجه با چاقی روبه رو خواهید شد.

پیاده‌روی کنید

به خودتان قول بدهید فعالیت امروزتان از روز قبل بیشتر باشد. اگر نمی توانیم هر روز به باشگاه یا خارج از خانه بروید بهتر است برای خانه تردمیل تهیه کنید تا حداقل پیاده روی ساده ای را نیز در خانه انجام دهید. پیاده‌روی علاوه بر اینکه باعث لاغری و رسیدن به تناسب اندام دلخواهتان خواهد شد به شما کمک می کند تا سلامت جسمی و روحی تان را نیز ارتقا دهید.

به آرامی در زندگی تغییر ایجاد کنید

برای اینکه بتوانیم عادت بد خود را ترک کنیم نباید انتظار داشته باشید که یک شبه این کار را انجام دهید، بدون اینکه مشکلی برای شما به وجود بیاید. اصلاح عادت های غذایی نادرست نیز جزو کارهایی است که باید تلاش کنید آن را کم کم انجام دهید. ترک کردن یک عادت بد برای همه کار ساده ای نیست و بهتر است کم کم غذاهای بد را جایگزین غذاهای سالم کنید.

قهوه بنوشید

قهوه آنتی اکسیدان بالایی داشته و برای بدن نیز فواید زیادی دارد. قهوه می تواند میزان سوخت و ساز بدن را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد و بتوانید با فعالیتی که انجام می دهید چربی بیشتری بسوزانید. توجه داشته باشید که شکر یا قند به قهوه خود اضافه نکنید تا کالری اضافی وارد بدنتان نشده باشد.

چای سبز را فراموش نکنید

چای سبز مزایای بسیاری برای بدن دارد و مهم ترین آن این است که می تواند به از دست دادن وزن به شما کمک کند و سوخت و ساز شما را در بالاترین حد خود نگه دارد.

چای سبز حاوی کافئین و آنتی اکسیدان است که علاوه بر چربی سوزی برای بدن فواید زیادی دارد.

مصرف کربوهیدرات را محدود کنید

اگر بتوانید میزان مصرف کربوهیدرات خود را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید می توانید به کم شدن چربی های اضافی بدنتان کمک زیادی کنید و بدن سالم به دور از بیماری ها برای خود بسازید.

از ظرف های کوچک استفاده کنید

استفاده از بشقاب های کوچکتر از لحاظ بصری ما را سیر کرده و این نکته را القا می کنند که ما تمام ظرف غذای خود را خورده ایم و احساس سیری به ما دست می دهد. این یک ترفند شاید عجیب و غریب به نظر برسد، اما بسیار کار آمد است.

خوردن غذاهایتان را محدود نکنید و همه چیز بخورید اما کم و با سالم ترین موادی که می توانید.

خوردن مواد غذایی با ترکیب ساده از شما فردی لاغر و سالم خواهد ساخت. سبزیجات و میوه های تازه علاوه بر تضمین سلامتی، احساس سیری را به ما منتقل می کنند و در ضمن باعث افزایش وزن ما نیز نخواهند شد.

در زمان انجام کاری چیزی نخورید

زمانی که مشغول انجام دادن کار یا حتی تماشای تلویزیونی هستید غذا یا حتی خوراکی نخورید، زیرا حواس تان به مقدار مواد غذایی که می خورید نیست و بیشتر از حد مطلوب غذا می خورید و جالب است که احساس سیری هم نخواهید داشت.

اگر دستگاه هوازی برای خانه تهیه کرده اید آن را مقابل تلویزیون قرار دهید و در زمان تماشای آن مشغول ورزش بوده تا برای کاهش وزن تان کاری کرده باشید و شکم تان را الکی با مواد غذایی مضر پر نکنید. سعی کنید بدنتان را کم کم به انجام دادن ورزش عادت دهید و فعالیت های ورزشی تان را کم کم افزایش دهید تا به وزن دلخواهتان برسید. با این روش ساده که اغلب افراد حواس شان به این نکته بسیار مهم و موثر نیست می توانید مراقب وزن و اضافه شدن آن باشید و حتی وزن کم کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :