فواید تردمیل آبی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 20 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با پیشرفت علم و فناوری تجهیزات ورزشی جدیدتر و پیشرفته تری ساخته شده است و برای افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری ها و مشکلات نمی توانند از هر روشی برای ورزش استفاده نمایند اختراع گردیده است.یکی از این دستگاه های ساخته شده تردمیل آبی می باشد.که البته این تردمیل هنوز به طور کامل رایج نشده و تنها به شکل محدود در برخی مراکز درمانی و ارتوپدی وجود دارد.البته این تردمیل علاوه بر کاربرد درمانی جنبه تفریحی نیز دارد.

به دلیل قیمت نسبتاً بالا و تولیدات کم این تردمیل استفاده از آن در حال حاضر تنها جنبه پزشکی دارد. تمرین کردن با تردمیل آبی برای سالمندان، کسانی که مشکلات عضلانی، اسکلتی و مفصلی دارند و افرادی که به دلیل بیماری هایی از جمله سکته مغزی و ام اس و... دچار مشکلات حرکتی هستند توصیه می شود. استفاده از تردمیل آبی برای این افراد بدون هیچ عوارض جانبی ست،همچنین می توانند در بهبود روند بیماری خود از آن بهره ببرند.یکی از علل استفاده از این دستگاه در موارد ارتوپدی این است که وزن افراد در آب تا حدود 70% کم می شود در نتیجه فشار ناشی از راه رفتن بر روی بدن این اشخاص وارد نمی شود.

زمانی که شما با استفاده از تردمیل آبی حدود ده دقیقه فعالیت می کنید،همانند وقتی ست که در حالت عادی دو ساعت پیاده روی می کنید.در نتیجه یک ساعت استفاده از این دستگاه بیش از 960 کالری می سوزاند.

با گذشت زمانی اندک این وسیله ورزشی ،پزشکی در میان اغلب بیمارستان ها رواج پیدا می کند و افراد می توانند از مزایای این تردمیل آبی در آب درمانی ، بازتوانی،فیزیوتراپی بهره مند گردند.

همانطور که می دانید در آب میزان جاذبه کاهش یافته و حرکات کششی بیشتری به بدن اعمال می گردد لذا بسیار برای کشش عضلاب پا مناسب می باشد. این دستگاه را درون استخرها و آکواریوم های بزرگ قرار می دهند و شخص می تواند با استفاده از آن مدتها به ورزش کردن بپردازد بدون اینکه این مدت طولانی به بدن او آسیب برساند.حداکثر سرعت قابل استفاده در این تردمیل ها تا ده کیلومتر می باشد، مانیتور این دستگاه قابلیت نمایش وزن فرد را دارد، دکمه شروع و توقف تمرین با این تردمیل به شکل هوشمند می باشد.

یکی دیگر از مزیت های این تردمیل آبی این است که جریان آب و فشار در هنگام ورزش مانند ماساژ برای مفاصل و استخوان ها می باشد که موجب رفع خستگی و کوفتگی در بدن می گردد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :