شکم کوچک با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 11 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زمان های گذشته چاقی شکم نشانه ثروت و اشراف زادگی بود، ولی این روزها اوضاع عوض شده و با پیشرفت علم پزشکی مردم از مضرات فراوان چاقی آگاه شدند و دیگر هیچ کس نمی خواهد شکمی بزرگ داشته باشد؛ ولی متاسفانه امروزه با صنعتی شدن جوامع، آغاز زندگی ماشینی و ایجاد مشاغل کم تحرک، از بین بردن چربی های شکم کار ساده ای به نظر نمی رسد.

برای رهایی از شر چربی های شکم مردم دست به کارهای زیادی می زنند که اغلب آن ها بی نتیجه است.

جراحی شکم:

بعضی ها به جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی، می اندیشند که همان برداشتن چربی های زائد و پوست اضافه شکم می باشد. جراحی شکم برای افرادی خوب است که شکمی بزرگ با چربی زیاد و پوستی آویزان دارند. اکثر کسانی که به فکر جراحی می افتند افرادی هستند که از رژیم های سخت و برنامه های ورزشی خسته شده اند و چون قسمت های دیگر بدنشان چندان چاق به نظر نمی رسد، تصمیم می گیرند تن به جراحی بدهند. البته بعضی از خانم ها به دلیل بارداری پوست شکم شان شل و افتاده شده و هستند افرادی که به دلیل پیری و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست یا با چاق و لاغر شدن های مکرر به سبب نارضایتی از اندام خود، به سراغ متخصصین جراحی پلاستیک می روند.

ما در این بحث از مضرات و خطرات احتمالی خارج کردن چربی توسط عمل جراحی چیزی نمی گوییم؛ ولی انجام این جراحی ها بیشتر از 5 میلیون تومان هزینه دارد. در حالیکه روش های کم هزینه تر و کم خطرتری هم وجود دارند.

متخصصن ورزش معتقدند، انجام تمرینات هوازی همچون شنا، پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و... در زمان بیشتر از 30 دقیقه در از بین بردن چربی های بدن و بخصوص چربی های شکمی بسیار موثر است. زیرا با انجام ورزش هوازی، اکسیژن رسانی به بدن بیشتر شده و اکسیژن زیادتر منجر به افزایش سوخت و ساز می شود؛ اما گاهی به دلیل نامساعد بودن آب و هوا، مشغله های زیاد و گرفتاری های شغلی وخانوادگی فرصت لازم برای ورزش در محیط خارج از منزل به وجود نمی آید؛ به همین خاطر دستگاه های هوازی همچون تردمیل ، دوچرخه ثابت ، اسکی فضایی و ... وارد بازار شده و مورد استقبال قرار گرفتند.

استفاده از دستگاه های ورزشی:

تردمیل، یک دستگاه ورزشی بسیار مناسب برای کاهش وزن و کوچک کردن شکم است. 30 دقیقه تمرین با شدت متوسط بر روی این دستگاه به صورت روزانه و منظم، حدود 300 کالری در بدن می سوزاند. گرچه این وسیله موجب چربی سوزی در تمام نواحی بدن به ویژه پایین تنه و شکم می شود؛ اما با انجام ورزش دراز و نشست پس از دویدن بر روی تردمیل، چربی های شکمی می شکنند و سریع تر آب می شوند. بر خلاف تصور اغلب مردم ورزش دراز ونشست به تنهایی کاری برای لاغری و چربی سوزی انجام نمی دهد و فقط عضلات شکم را تقویت کرده و صاف نگه می دارد.

خرید یک تردمیل خانگی، برای قابل دسترسی کردن ورزش، حدود 2 میلیون تومان هزینه دارد؛ ولی با توجه به این که سایر اعضای خانواده هم می توانند از آن استفاده کنند، در مقایسه با عمل جراحی که تنها منجر به کاهش وزن و تناسب اندام یک نفر می شود، مقرون به صرفه به نظر می رسد.

اما اگر از همه قسمت های بدن خود راضی هستید و تنها با شکم مشکل دارید ومی خواهید بر روی آن قسمت متمرکز بشوید، ما دوچرخه ثابت را پیشنهاد می کنیم.

با رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت ایستاده، طبق یک برنامه ورزشی مناسب، ظرف مدت 3 ماه می توانید برای همیسشه از شر چربی های شکم خود خلاص شوید. البته دوچرخه ثابت به ساق پا و ران ها نیز فرم می دهد اما باعث لاغری بیش از حد آن ها نمی شود.

افرادی که مایل نیستند در هنگام تمرین با دوچرخه ثابت ایستاده، حجم پاهایشان کاهش پیدا کند می بایست مقاومت دستگاه را بالا برده و با سرعت متوسط رکاب بزنند. در هنگام انجام تمرین بر روی دوچرخه ثابت، شکم خود را به داخل داده و منظم و عمیق تنفس کنید.

قیمت دوچرخه ثابت خانگی، تقریبا یک میلیون تومان است؛ از این دستگاه نیز سایر اعضای خانواده می توانند استفاده کنند؛ بنابراین ورزش با دوچرخه ثابت برای داشتن شکمی کوچک، کم هزینه ترین راه است.

دوچرخه ثابت علاوه بر کاهش وزن مزایای دیگری نیز دارد؛ مانند کاهش اضطراب و استرس، کم شدن اشتها، درمان افسردگی و بهتر شدن پوست بدن.

در هنگام استفاده از دستگاه های هوازی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و ... پوشیدن کفش مناسب ورزشی و نوشیدن آب را فراموش نکنید. نوشیدن آب در حین تمرین دمای بدن را متعادل نگه داشته و از گرما زدگی ورزشی و کم آبی بدن پیشگیری می کند و باعث می شود اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و سوخت و ساز افزایش پیدا کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :