دلایل مهم برای استفاده از دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه اغلب مردم به تناسب اندام و داشتن شکمی تخت و پاهای خوش فرم اهمیت می دهند و بیشتر جوامع برای افرادی که اندام ورزیده ای دارند ارزش زیادی قائل هستند. دوچرخه سواری، شنا، دویدن، راه رفتن تند و ... ورزش های هوازی هستند که برای رسیدن به این هدف کمک به سزایی می کنند؛ اما اغلب این ورزش ها به فضای مناسبی نیاز دارند و اغلب افراد به دلیل مشغله های گوناگون فرصت کافی برای رفتن به مکان های مناسب و انجام این گونه تمرینات را پیدا نمی کنند؛ به همین دلیل استفاده از دستگاه های هوازی خانگی و باشگاهی در بین مردم رواج یافته است.

دوچرخه ثابت دستگاهی است که ورزش دوچرخه سواری را شبیه سازی می کند و کاربر بر روی این دستگاه می تواند مسافت زیادی را رکاب بزند، بدون این که جا به جا بشود. ورزش با این دستگاه هوازی بسیار جذاب و کم خطر است؛ اگر به طریق اصولی با آن تمرین انجام بدهید می توانید همه اعضای مختلف بدن خود را به کار بگیرید. دوچرخه ثابت فشار بسیار کمی به مفاصل بدن وارد می کند و بازدهی زیادی دارد.

در هنگام تمرین با این دستگاه هوازی ضربان قلب افزایش پیدا می کند، تنفس عمیق تر و سریع تر شده و بدن اکسیژن بیشتری دریافت می کند؛ در نتیجه سوخت و ساز افزایش می یابد؛ با دوچرخه ثابت می توانید به عضلات و ماهیچه های پایین تنه خود فرم زیبایی بدهید و به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید.

تحقیقات نشان داده تمرین با این دستگاه ماهیچه های همسترینگ، چهار سر ران و سرینی را فعال می کند؛ در صورتی که پاهای ضعیفی دارید و می خواهید همسترینگ و چهار سر ران را تقویت کنید، دوچرخه ثابت بهترین گزینه است. دوچرخه ثابت خانگی می تواند شما را به آرزویتان برساند و اندامی خوش فرم داشته باشید؛ در هنگام ورزش با دوچرخه ثابت، ماهیچه های خارجی و جنبی فعالیت زیادی از خود نشان می دهند؛ در صورتی که ایستاده رکاب بزنید مفصل ران و باسن تقویت می شوند.

دوچرخه سواران حرفه ای می توانند بخشی از تمرینات خود را با دوچرخه ثابت انجام بدهند و با افزایش مقاومت دستگاه به همسترینگ خود فشار زیادی وارد کنند. برای به کار گیری بالاتنه بر روی دوچرخه ثابت می بایست مانند دوچرخه سواران حرفه ای کمی خم شده و کتف خود را به صورت یکی در میان به عقب و جلو ببرید. گاهی به صورت معکوس بر روی این دستگاه رکاب بزنید تا عضلات پشتی پا نیز بیشتر درگیر بشوند.

قبل از تمرین با دوچرخه ثابت مدتی پیاده روی کنید تا تمرین کاملی داشته باشید؛ در واقع دوچرخه ثابت و تردمیل مکمل یگدیکر هستند؛ با وجود این دو دستگاه ورزشی دیگر نیازی نیست به باشگاه ورزشی بروید. ورزش با این دستگاه عملکرد سیستم قلبی- عروقی و تنفسی را بهبود می بخشد و سلامت روح و جسم را به همراه می آورد. دوچرخه ثابت فضای کمی را اشغال می کند و جا به جا کردن آن کار ساده ای است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :