حفظ ایمنی بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 9 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هنگام انجام دادن ورزش باید شرایطی را فراهم سازید که از هر گونه آسیب دیدگی و خطری در امان باشید و در زمان تمرین احساس ناراحتی نکنید. رعایت نکات ایمنی در هنگام انجام ورزش اهمیت زیادی دارد و به شما کمک خواهد کرد که سلامتی بدن را حفظ و با کمک ورزش آن را نیز ارتقا بدهید.هدف از ورزش کردن ارتقای سلامت جسمی، روحی و اجتماعی است که نباید با انجام دادن حرکاتی سلامتی را به طور کل به خطر انداخت.

باید قبل از ورزش به این فکر کنیم چگونه تمرینات را انجام دهیم که دچار آسیب نشویم و در کمترین زمان احساس خستگی نکنیم. در زمانی که در حضور مربیان ورزش انجام می دهید می توانید از راهنمایی های آنها استفاده کنید و ورزش مناسب و ایمنی را انجام دهید و اگر هم در خانه ورزش می کنید، ابتدا اصول ورزشی را بدانید و رعایت کنید و بعد به اجرای تمرینات بپردازید.

قبل از اقدام به هر کاری از کفش مناسب ورزشی استفاده کرده و جوراب و لباس مناسب بپوشید و بعد از آن بدن خود را گرم و آماده کنید.تردمیل دستگاه هوازی ایمنی است که کاربر بر روی آن ایمنی زیادی دارد و احتمال آسیب دیدگی بر روی آن بسیار کم است.برای اینکه هنگام ورزش بر روی تردمیل دچار آسیب دیدگی زیادی نشوید، بهتر است ابتدا بدن خود را حسابی گرم کنید؛ گرم کردن بدن اثرات مثبت جسمانی زیادی در سلامتی دارد و باعث افزایش آمادگی جسمانی و روانی و حتی ذهنی ورزشکار می شود.

برای گرم کردن بدن باید از حرکاتی مانند: راه رفتن یا دویدن و انجام حرکات نرمشی و کششی استفاده کرده و کل بدن را گرم کنید.در زمان انجام دادن ورزش های هوازی به یاد داشته باشید که تمرینات را به صورت تناوبی انجام بدهید و به میزان ضربان قلب نیز توجه داشته باشید تا بیشتر از حد توان ظرفیت خود افزایش پیدا نکند.

به محیط اطراف خود توجه داشته باشید تا تردمیل را در مکانی قرار دهید تا زمانی که بر روی آن تمرین انجام می دهید بیش از اندازه محیط اطراف سرد یا گرم نباشد تا در زمان گرم و سرد کردن بدن در آغاز و پایان تمرین به مشکل برخورد نکنید.در زمان شروع کار از لباس گرمکن ورزشی استفاده کنید و بعد از گرم شدن بدن و بعد از اینکه بدن گرم شد آن را دربیاورید.

فراموش نکنید برای دویدن بر روی تردمیل گرم کردن بدن ضرورت دارد و مدت گرم کردن به زمان و شدت ورزش بستگی دارد و هر چقدر زمان انجام دادن ورزش شما بیشتر باشد، باید مدت زمان طولانی تری بدن را گرم کنید.بعد از اتمام تمرین نیز 5 الی 10 دقیقه بدن خود را سرد کنید و بعد از تردمیل پایین بیایید و به یکباره ورزش را رها نکنید تا دچار مشکل و عدم تعادل نشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :