تعویض تسمه در تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تسمه در تردمیل بر اساس ضخامت، جنس و سایز تقسیم بندی می شود. در تردمیل های خانگی از ضخامت 1/4 میلیمتر تا 1/8 میلیمتر استفاده می کنند. تسمه تردمیل باید از کیفیت و جنس مناسب ساخته شده باشد. روی تسمه باید ازجنس لاستیک بوده که دارای آج در انواع مدل های، لانه زنبوری ، سمباده ای و گریپ باشد. هر کدام بنابر استفاده ای که دارند مشخصات خاص خود را دارا می باشند. تسمه تردمیل در ناحیه پشت بیشتر از نوع کتان، نیمه کتان، پلی استرو نیمه پلی استر می باشد. برای انواع تردمیل های خانگی بهتر است پشت کتان به کار رود.

اندازه گیری تسمه

در هنگام اندازه گیری تسمه باید آن را از روی تردمیل بازنمایید و روی زمین تحت فشار قرار بدهید و طول و عرض آن را به آسانی اندازه گیری کنید. زمانی که تسمه روی تردمیل است از اندازه گیری آن خود داری کنید زیرا اندازه درستی را نشان نمی دهد. اگر در اندازه گیری تسمه نیم سانتی متر هم اشتباه کنید در هنگام نصب تسمه دچار مشکل می شوید، بنابراین سعی کنید در اندازه گیری آن کاملا دقت کنید.

چه زمانی تسمه تردمیل را باید تعویض کرد

تسمه تردمیل کالایی مصرفی است و تارخ مصرف دارد و بعد از گذشت مدت 4 تا 6 سال خاصیت خود را از دست داده و تسمه فاسد می شود. بنابراین اگر از تردمیل استفاده هم نشده باشد پس از گذشتن این مدت زمان برای سالم نگه داشتن تردمیل باید تسمه آن تعویض شود. چنانچه تردمیل بوی سوختگی ایجاد می کند که شبیه داغ شدن دسته قابلمه روی اجاق گاز است، بدان معنی می باشد که تسمه تردمیل باید تعویض شود.

اگر لاستیک روی تسمه و بافت پشت تسمه دچار مشکل شود می بایست تسمه تردمیل را عوض نمایید. روغن کاری و سرویس به موقع تردمیل سبب می شود طول عمر تسمه در تردمیل افزایش یابد.

ابزار مورد نیاز برای تعویض تسمه تردمیل:

آچار مخصوص: این آچار دارای یک پیچ گوشتی با سر ستاره ای، شش ضلعی است .

پیچ گوشتی: چهار پهلو دارد که مخصوص پیچ های جلو و انتهای تردمیل است.

چکش ضربه گیر: برای جلوگیری از آسیب دیدگی دیگر اجزای تردمیل جنس چکش از لاستیک می باشد.

تسمه: هنگام خرید به اندازه و پهنای تسمه دقت کنید از تسمه های استاندارد دستگاه خودتان استفاده نمایید.

کار تعویض تسمه یک کار تخصصی است و برای انجام این کار بهتر است از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید، به دلیل آن که ممکن است با کوچکترین اشتباه موجب خراب شدن اجزای دیگر ترمیل بشوید و هزینه تعمیر را بیشتر کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :