تردمیل چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 19 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاهی است که می توان بر روی آن راه رفت و دوید بدون آن که جا به جایی صورت بگیرید؛ به همین دلیل بعضی از افراد به این دستگاه دو در جا نیز می گویند. در گذشته این ماشین برای کنترل و استفاده از نیروی حیوانات به کار گرفته می شد. مدتی پس از آن تردمیل تبدیل به یک وسیله تنبیهی برای مجازات زندانیان شد؛ در آن هنگام به این دستگاه تردویل نیز می گفتند.

امروزه تردمیل به عنوان یک وسیله ورزشی شناخته شده است. در واقع این دستگاه یک سکوی رانش است که تسمه متحرک آن توسط موتور الکترونیکی کنترل می شود. سرعت کاربر بر روی تردمیل قابل اندازه گیری می باشد. البته تردمیل های بدون موتور هم وجود دارند که تسمه آن تنها با فشار پا و وزن کاربر به حرکت در می آید.

اکنون انواع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی در بازار موجود است. در هنگام خرید این دستگاه می بایست به وزن قابل تحمل، قدرت موتور، برند و کشور سازنده آن توجه کرده و با توجه به نیاز خود خرید کنید. افرادی که وزن بیشتری از وزن قابل تحمل دستگاه دارند، نباید از آن استفاده بکنند.

بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد که با افزایش هر یک از این 3 عنصر می تواند شدت تمرین را تغییر بدهد. شدت تمرین به آمادگی جسمانی ورزشکار بستگی دارد و هر چه فرد بیشتر ورزش بکند، آمادگی جسمانیش افزایش می یابد. علاوه بر این ها تردمیل های مدرن یک صفحه مانیتور دارند که کالری مصرف شده، مسافت طی شده و ضربان قلب کاربر را نشان می دهد و با استفاده از این اطلاعات ارزشمند می توان یک الگوی ورزشی مناسب طراحی کرد.

ضربان قلب شاخص مهمی برای تعیین سطح تمرین است. معمولا ورزش در سه سطح خفیف، متوسط و شدید انجام می شود. هر چه فرد زمان بیشتری ورزش کند، از آمادگی جسمانی بالاتری برخودار خواهد شد و توانایی ورزش های شدیدتر را پیدا می کند.

با 1 ساعت تمرین با شدت متوسط بر روی تردمیل، می توان 600 کالری سوزاند. دویدن به انرژی زیادی نیاز دارد و با این کار بدن کالری بسیاری از دست می دهد. فرمول کلی کاهش وزن این است که بیش از آنچه کالری به دست می آورید، کالری از دست بدهید.

اگر به هر دلیلی قادر نیستید 1 ساعت مداوم بر روی تردمیل ورزش کنید، این مدت را در طول روز تقسیم کرده و چند بار، در زمان های کوتاه تر به انجام تمرین بپردازید. دویدن باعث تقویت ماهیچه ها و اسکلت بدن می شود؛ به همین علت روند پیری را کند می کند. عضلات، ماهیچه ها و استخوان ها در واکنش به حرکات تند ورزشی قدرتمند می شوند و از ابتلا به بیماری های مختلف مانند پوکی استخوان، آرتروز، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری خواهد شد. همنچنین آمارها نشان داده ورزش دویدن به اندازه یوگا و مدیتیشن آرامش بخش است. این ورزش به کسانی که دچار اختلالات روانی مانند افسردگی، کم خوابی و اضطراب هستند، توصیه می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :