تاثیرات تردمیل بر روی دیابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 20 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از عواملی که در مدیریت دیابت موثر می باشد ، ورزش کردن است.سه نکته برای فرد مبتلا به قند خون اهمیت دارد.اول رژیم غذایی ، دوم ورزش و سوم دارو.

این سه نکته به میزان سطح گلوکز و کنترل وزن کمک می کند.دکتر ها و پزشکان ورزش کردن را به تمامی بیماران دیابتی توصیه می نمایند.اغلب دکترها به افرادی که دارای دیابت هستند توصیه می کنند که در داخل و یا حتی خارج از منزل فعالیت بدنی داشته باشند. می توانند از لوازم و ابزاهای فیتنس مانند تردمیل استفاده نمایند.

از آن نظر که مردم وقت لازم و کافی جهت پیاده روی در فضای باز را ندارند و یا میل به این کار را ندارند دستگاه تردمیل خانگی برای این افراد بسیار مناسب می باشد.دویدن و یا راه رفتن با تردمیل طبق موارد زیر به کنترل دیابت کمک می نماید:

- ورزش به وسیله تردمیل گردش خون را بالا برده و امراض قلبی را کاهش می دهد.
- میزان استرس را کاهش می دهد.
- چربی های اضافی در بدن را آب می کند.
- میزان کلسترول های مضر را کاهش می دهد.و لبه استخوان ها تراکم و استحکام می بخشد.

راه رفتن بر روی تردمیل به چه صورت میزان گلوکز را کاهش می دهد؟

بعد از صرف غذا ، مثدار قند خون در بدن افزایش می یابد و هورمون انسولین از پانکراس به خون رها می شود.انسولین کبد و ماهیجه ها را مجبور می نماید تا قند خون اضافی را در خود ذخیره نماید.این امر موجب کاهش قند خون بدن می گردد.زمانی که به وسیله تردمیل یک فعالیت فیزیکی پربازده انجام می دهید بدن به انرژی نیاز پیدا می کند و از همین استفاده می نماید.

بهترین ورزش برای کنترل قند خون چیست؟

بی شک راه رفتن نرم و تند بر روی تردمیل برای کنترل قندخون و افراد مبتلا به دیابت مفید می باشد.16 هفته تمرین با تردمیل مقدار پیشرفت های چشمگیری در کنترل گلوکز ایجاد می نماید و با حتی با درمان دارویی دیابت نیز قابل مقایسه بود.

کدام مدل تمرین تردمیل برای افراد دیابتی مناسب تر است؟

قبل از انجام ورزش ابتدا باید با دکتر مشورت کرد تا بهترین نوع برنامه را برای استفاده از تردمیل دریافت نمود . در این برنامه مشخص می گردد که به چه میزان زمان بر روی تردمیل نیازمند بوده و همچنین آیا می توان تمرین را بی وقفه یا با وقفه انجام داد یا خیر و اصلا اجازه تمرین با تردمیل داده می شود یا نه؟

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :