به وسیله دوچرخه ثابت می توان چه مقدار وزن کم کرد؟

4 / 10
از 6 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 24 اسفند 1395 در ساعت 15 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت یا دوچرخه متحرک یکی از راه های لاغری و کاهش وزن شناخته شده است؛ هرگاه حرف از لاغری به میان می آید ما به یاد رژیم های سخت و گرسنگی می افتیم در حالی که ورزش منظم و روزانه بیش از رژیم غذایی برای بدن ما فایده دارد و کمک می کنند طی چند ماه به تناسب اندام بیشتری برسیم.

دوچرخه سواری یک ورزش عالی برای چربی سوزی است؛ اما همه افراد این امکان را ندارند که هر روز خود را به مکان های مناسب برسانند و در آن جا دوچرخه سواری کنند؛ بنابراین دوچرخه ثابت یک جایگزین فوق العاده می باشد؛ این دستگاه ورزش دوچرخه سواری را با همان کیفیت در فضای محدود منزل و باشگاه ورزشی امکان پذیر می کند.

کارشناسان ورزش معتقدند با دوچرخه ثابت می توان 1 الی 45 کیلوگرم کاهش وزن داشت؛ این دستگاه هوازی دری به سوی موفقیت است؛ اگر ورزش را در کنار رژیم غذایی مناسب دنبال کنید، بدون شک سریع تر به نتایج دلخواه دست پیدا خواهید کرد.چربی سوزی و کاهش وزن بر روی دوچرخه ثابت به مهارت شما در رکاب زدن بستگی دارد؛ هر چه سریع و با مقاومت بیشتری رکاب ها را به چرخ در بیاورید و مدت بیشتری به این کار ادامه بدهید، کالری بیشتری از دست می دهید و در این راه موفق تر خواهید بود.

برای لاغری یک فرمول کلی وجود دارد؛ شما باید بیش از آنچه کالری دریافت می کنید کالری از دست بدهید تا بدن با کسر کالری مواجه شده و سلول های چربی را برای تامین انرژی بسوزاند. اگر روزانه 500 کالری بر روی دوچرخه ثابت بسوزانید در پایان یک هفته حدود 3500 کالری از دست داده اید و نیم کیلوگرم از وزن بدنتان کم می شود؛ می بینید با همین برنامه می توانید هر ماه 2 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

برای لاغری عجله به خرج ندهید؛ کاهش وزن بیش از 2 الی 3 کیلوگرم در طول 1 ماه برای بدن مضر است؛ کسانی که به ورزش و رژیم رو می آورند علاقه دارند هر چه سریع تر از شر چربی های اضافه بدن خود خلاص شده و لاغر بشوند؛ چربی ها بافت مهمی هستند که برای بدن انرژی فراهم می کنند و باید آن ها را با حوصله کاهش داد.

طرز نگاه خود را به مسئله چاقی عوض کنید؛ درست است در جوامع امروزی برای اندام ورزیده و خوش فرم ارزش زیادی قائل می شوند؛ اما نباید انتظار داشته باشید ظرف مدت کوتاهی به این هدف برسید. اگر شما 20 کیلوگرم اضافه وزن دارید و می خواهید آن را از بین ببرید، می بایست حداقل 10 ماه برای اینکار تلاش کنید؛ اما در طی این مدت وزن شما کاهش پیدا می کند و شما هر ماه نسبت به ماه قبل خوش اندام تر می شوید؛ هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید.

ورزش کردن حتی بدون کاهش وزن ارزش زیادی دارد؛ چون منجر به سلامتی عمومی بدن می شود و اگر با کاهش وزن همراه باشد، امتیاز بیشتری به کار شما داه می شود. لزومی ندارد با رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا خود را بیازارید؛ ابتدا فقط مواد خوراکی غیر ضروری مانند سس ها، نوشابه ها، دلستر، شرینیجات و تنقلات دیگر را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

در صورتی که کاهش وزن متوقف شده باید سطح تمرینات را بالا ببرید و کمی بیشتر مراقب تغذیه خود باشید. پس از یک یا دو ماه وعده شام خود را به حداقل برسانید؛ اما هرگز صبحانه و ناهار را کنار نگذارید. میوه ها و سبزیجات تازه میل کنید تا کمتر احساس گرسنگی داشته باشید. نوشیدن آب بیشتر به کالری سوزی کمک می کند. غذا ها را در ظروف کوچک برای خود سرو کنید و از خوردن غذاهای بیرون بپرهیزید.

از همین امروز تصمیم بگیرید و حداقل 30 دقیقه از وقت خود را در روز به رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت اختصاص بدهید. با سوزاندن 2000 کالری در هفته شما از یک فرد کم تحرک به یک انسان معمولی تبدیل می شوید و اگر قدری بیشتر تلاش کنید پرتحرک خواهید شد؛ افراد پر تحرک به تناسب اندام می رسند و در طول زندگی از سلامتی برخودار هستند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :