بهترین راه حل درمان چاقی چیست!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در این دوران لاغر بودن و داشتن تناسب اندام به آرزوی اکثر افراد تبدیل شده است که برای رسیدن به آن راه های زیادی را امتحان می کنند، اما در در اصل بهترین راهی که می تواند ما را به لاغری برساند چیست و باید چه کارهایی انجام دهیم تا به این رویای دست نیافتنی خود دست پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید به لاغری و تناسب اندام خوبی دست پیدا کنید به شما پیشنهاد می دهیم این مقاله را حتما مطالعه کنید تا بتوانید با رعایت نکاتی که به شما یادآوری می کنیم به وزن متناسب و ایده آلی برسید.

زمان بگذارید

برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام عجله نکنید تا افرادی هم راه های غیرواقعی و سریع را به شما پیشنهاد ندهند. لازم نیست کارهای سخت برای از بین بردن اضافه وزنتان انجام دهید و سلامتی خودتان را به خطر بیندازید. به گفته متخصصان تغذیه گوش کنید و به راه حل هایی که ما نیز پیشنهاد می دهیم عمل کنید.

آب زیاد بنوشید

در طی روز حتی اگر احساس تشنگی ندارید آب بنوشید نوشیدن یک لیوان آب آن هم قبل از خوردن یک وعده غذایی می تواند در مصرف کالری کمتر بسیار موثر باشد. دقت داشته باشید که گاهی افراد تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند، پس سعی کنید قبل از هر وعده غذایی تان آب بنوشید تا احساس گرسنگی کمتری داشته باشید. از آب های طعم دار نیز می توانید استفاده کنید تا بتوانیم به دفعات بیشتر آب بنوشید و راه رسیدن به لاغریتان را ادامه دهید.

بعد از شام چیزی نخورید

اگر عادت دارید جلوی تلویزیون بنشینید و خوراکی های مختلف را امتحان کنید، این عادت را ترک کرده و سعی کنید قبل از تماشای فیلم مورد علاقه تان شام بخورید که سیر باشید یا تماشای فیلم را در زمان انجام دادن ورزش مورد علاقه تان انجام دهید.

میان وعده را فراموش نکنید

برای افرادی که عادت به ریزه خواری دارن سخت است که مدت زمان زیادی را چیزی نخورن و گرسنه بمانند. سعی کنید در طی روز میان وعده داشته باشید تا کمتر احساس گرسنگی کنید. با این روش در طی روز کمتر گرسنه خواهید ماند و ولع خوردن پیدا خواهید کرد. غذایی هایی که به صورت روزانه مصرف می کنید را تقسیم کرده و در ساعات مختلف روز آن ها را بخورید.

در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنید

خوردن پروتئین سبب می شود تا شما مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید و این مواد مامور تامین عضلات هستند، پس مصرف پروتئین های سالم، مانند: گوشت، غذاهای دریایی، سفیده تخم مرغ، سویا و ... را فراموش نکنید.

از ادویه ها کمک بگیرید

غذاهای خود را با کمک ادویه ها طعم دار کنید، غذاها اگر ادویه بیشتری داشته باشند احساس سیری بیشتری در ما ایجاد می کنند. فلفل ها می توانند جلوی اشتهای ما را تا حد زیادی بگیرند و ما زودتر احساس سیری کنیم.

روزانه ورزش کنید

بهترین راه حلی که می توانید بعد از تغذیه سالم آن را دنبال کنید، انجام دادن ورزش است. سعی کنید اگر نمی توانید به باشگاه بروید و مدت زمان طولانی ورزش انجام دهید برای خانه دستگاه ورزشی مناسبی تهیه کنید. تردمیل یکی از گزینه های مناسبی است که می توانید با کمک آن و برنامه های از پیش تعیین شده آن به صورت روزانه ورزش کنید و کالری خوبی بسوزانید.

همیشه صبحانه بخورید

صبحانه وعده اصلی در غذاهای روزانه ماست و تحقیقات نشان داده است افرادی که غذا نمی خورند سخت تر وزن کم می کنند و در طی روز بیشتر احساس گرسنگی دارند. صبحانه ای بخورید که سرشار فیبر، غلات و شیر باشد تا بتوانید مدت زمان طولانی تری احساس سیری داشته باشید.

به یکباره وزن کم نکنید

هفته ای تقریبا 500 تا 900 گرم وزن کم کنید کافی است. به بدنتان زمان بدهید و توقع نداشته باشید یکباره وزن خود را از دست بدهید. منتظر نتیجه ای شگفت انگیز در یک شب را نداشته باشید. در هفته فقط یک بار خودتان را وزن کنید، زیرا تغییرات سطحی هر روز وزن می تواند باعث ناامیدی شما شود. یکبار در هفته خود را وزن کرده و تا جایی که می توانید از یک ترازوی ثابت استفاده کنید.

چای سبز بخورید

چای سبز بنوشید. این چایی متابولیسم بدن را افزایش می دهد و چربی های شکمی را زودتر آب می کند. برای سوزاندن و دفع چربی شکم را تسریع می‌بخشد و به این ترتیب، هیکلی زیبا را به شما تقدیم می‌کند.

به یاد داشته باشید بهترین کار برای رسیدن به وزنی متناسب آن است که مصرف نمک را کم کنید. نمک اجازه نمی دهد آب به راحتی از بدن دفع شود و سموم بدن که توسط آب دفع می شدند در بدن باقی می مانند.

تا جایی که میتوانید ذائقه خود را تغییر دهید و مصرف نمک را به حداقل برسانید و آب زیاد بنوشید تا با دفع سموم و به لاغری تان نیز کمک کرده باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :