برای تناسب اندام از راه های اصولی استفاده کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 4 دی 1397 در ساعت 13 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب افرادی که تازه ورزش را شروع می کنند عجول هستند و دوست دارند زود به نتیجه برسند و اگه به هدفی که مدنظرشان است در سریعترین زمان دست پیدا نکنند خسته می شوند و گاهی حتی ورزش را رها می کنند. اگر می‌خواهید کاهش وزن درست و اصولی همراه با زیبایی اندام خوبی داشته باشید با ما همراه شوید. همراه بودن ورزش و رژیم غذایی مسئله ای است که نمی شود آنها را نادیده گرفت یا فقط از یکی از این موارد پیروی کرد. فرقی ندارد چه زمان ورزش می کنید صبح ها یا شب ها و اما بر روی صحیح و اصولی ورزش کردن خود و داشتن یک برنامه غذایی صحیح وقت بگذارید. باور‌های غلط در مورد رسیدن به تناسب اندام را فراموش کنید و از تکرار آنها بپرهیزید و به سلامتی بدن تان بیشترین اهمیت را دهید.

تنفس درست و رسیدن اکسیژن علاوه بر اینکه سبب بالا رفتن سوخت و ساز در بدن شما می شود برای فعالیت مغزی شما نیز بسیار مهم است و به بهبود وضعیت روح و روان تان کمک خواهد کرد. مهم نیست چه ورزشی را انجام می دهید مهم این است که بتوانید ورزش را روزانه انجام داده و آن را پیگیری کنید. اگر امکان آن را دارید که به باشگاه بروید که به راحتی می توانید از مربی حرفه ای کمک بگیرید و حرکات ورزشی را درست اجرا کنید و شاهد نتایج خوبی در بدن تان باشید. اگر نمی توانید به باشگاه بروید بهتر است با تهیه تردمیل خانگی تک منظوره یا چند منظوره برای خود باشگاهی کوچک در خانه درست نمایید.

تحقیقات جهانی ثابت کرده است حداقل نیم‌ساعت تحرک به صورت روزانه، بهتر از این است که شما اصلا تحرکی نداشته باشید. زمانی که با تردمیل روزانه حتی آرام راه می روید بدن خود را وادار به فعالیت می کنید و سوخت و ساز بدن تان را بالا می برید. انجام دادن پیاده روی تند با تردمیل خانگی یا حتی زمانی که تند از پله‌ها بالا می روید یا از اسپینینگ (دوچرخه ثابت) استفاده می کنید و ... همگی می توانند در ارتقای سلامتی تان کمک کنند. بیشتر افراد این تصور را دارند که اگر تمرینات بدنسازی انجام دهند و آن را رها کنند در مدت زمان کوتاهی حجم عضلات خود را از دست خواهند داد و این تفکر درست است و در مدت فقط 7 روز، دچار تحلیل عضلانی قابل توجه‌ای خواهید شد.

توجه داشته باشید که بهترین زمان ورزش کردن، ساعتی است که بتوانید به‌طور مرتب و منظم روزانه ورزش تان را انجام دهید. انجام دادن حرکات ورزشی و پیاده روی با تردمیل یا حتی کار با دستگاه بدنسازی در انواع مختلف را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. حتی اگر فقط شب ها می توانید ورزش کنید نگران نباشید و این کار را روزانه تکرار نمایید. اگر مشغله‌ای ندارید که روی ساعت ورزشی‌تان تأثیری بگذارد، ورزش در صبح ایده‌آل است. برخی از تحقیقات نشان داده است که ورزش صبحگاهی، سرعت کاهش وزن را بالا می‌برد و باعث می‌شود در طول روز، چربی بیشتری بسوزانید.

تحقیقات بسیاری نشان می‌دهد ورزش‌ هوازی، اثری بسیار عالی و چشمگیر روی سلامت مغز دارد. در واقع به هر نوع فعالیتی که ضربان قلب را افزایش دهد و شما را برای مدتی بدون وقفه به تحرک و عرق کردن وادارد، ورزش هوازی گفته می‌شود. میدانید که ورزش سبب بهبود حال روحی، تقویت حافظه و مراقبت از مغز خواهد شد و به طور کل برای بدن ما مانند دارویی است که به تمام نقاط بدن ما اثر مثبتی خواهد گذاشت. محققان بزرگ دنیا دریافته اند که ورزش هوازی علاوه بر محافظت و البته کمک به قلب از مغزتان نیز مراقبت می‌کند.

اشتباه رایجی که اکثر افراد آن را پذیرفته اند آن است که با انجام دادن تمرینات بدنسازی چربی به ماهیچه تبدیل می شود که این تصور کاملا غلط است و چربی‌ها را نمی‌توان به ماهیچه تبدیل کرد. با انجام ورزش یا حتی پیاده روی ساده با تردمیل می توانید بافت چربی که زیر پوست و بین ماهیچه‌ها قرار گرفته اند را آب کنید و از بین ببرید. برای رشد و زیبا شدن عضلات بدن باید تمرینات مخصوص انجام داده و از دستگاه بدنسازی در انواع مختلف استفاده کنید. روش اصولی دیگر برای از بین بردن چربی بدن داشتن رژیم غذایی سالم است. سبزیجات،‌ غلات کامل، پروتئین های کم‌چرب و چربی‌های سالم می توانند جزو بهترین انتخاب های شما برای رژیم غذایی سالم باشند.

فراموش نکنید برای لاغر شدن باید تغییرات مهمی در عادات غذایی تان انجام دهید و این را فراموش نکنید و تأثیر رژیم غذایی برای رسیدن به کاهش وزن، بسیار بیشتر از ورزش کردن است. برای داشتن تناسب اندام، فقط باید یک تا دو بار در هفته ورزش کردن کافی نیست و باید این کار را مدوام و روزانه تکرار کنید. اگر بتوانید ورزش با وزنه را نیز انجام دهید این به نفع عضلات شما نیز خواهد بود. تمرین با وزنه مخصوص مردها نیست و تمرینات بدنسازی باعث تقویت ماهیچه‌های شما نیز خواهد شد.

پیاده روی یا انجام تمرینات متناوب پیاده روی و دویدن می تواند به طور مستقیم به ارتقای سلامتی و زیبایی اندامتان کمک کند. افرادی که در هفته می‌دوند نسبت به افرادی که نمی دوند و با انجام پیاده روی بیگانه هستند قلب‌های سالم تری دارند و سرحال تر فعالیت های روزانه خود را انجام می دهند. علاوه‌ بر انجام ورزش منظم و روزانه برای خود دفتر یادداشتی تهیه کنید و هر آنچه که می خورید را یادداشت نمایید تا در مورد میزان مصرف غذای روز دقیق تر باشید. این روش، روشی مطمئن برای بررسی و کنترل رژیم غذایی است. و در زمان انجام دادن ورزش و حتی پیروی از اصول تغذیه ای، نوشیدن آب را نیز فراموش نکنید. در حد فواصل معین و حداقل 8 لیوان آب در طی روز بنوشید تا بدن شاداب تر شده و سوخت و ساز بدن تان نیز بالا بروید. خیلی از افراد تا زمانی که تشنه نشوند آبی نمی نوشند و این به ضرر بدن شما خواهد بود و دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :