برای آب کردن چربی های شکم چه کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چاقی یکی از معضلات جوامع امروزی است که برای از بین بردن آن راه حل های زیادی وجود دارد که از طرف افراد با تخصص های مختلف توصیه می شود. داشتن شکم بزرگ نیز از معضلات چاقی است و در نگاه اول به چشم می خورد. شاید افرادی را دیده باشید که با وجود اینکه اندام چاقی ندارند ولی با وجود شکمی چاق تناسب اندام خود را از دست داده اند و از حالت نرمال خارج شده اند.

شکم چاق نه تنها برای سلامتی ما مضر است و به قلب و ریه ها فشار وارد می کند بلکه سبب می شود ما تناسب اندام درستی نداشته باشیم و لباس پوشیدن ما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. با وجود شکم بزرگ که در لباس ها جا نمی شود اعتماد به نفس شما نیز تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و باید فکری به حال آن کنید.

برای از بین بردن چربی هایی که در شکم جمع شده اند بهتر است به راهکارهایی که به شما ارائه می دهیم توجه کنید.

*نوشیدن آب در فواصل معین را فراموش نکنید تا هم به طراوت و شادابی پوست خود کمک کنید و هم میزان سوخت و ساز بدن تان را بالا ببرید. تحقیقات زیادی در این باره انجام شده است که نشان داده نوشیدن آب تا 30 درصد متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

برای از دست دادن وزن و آب کردن شکمتان لازم نیست راه های سخت را امتحان کنید و به خودتان سختی دهید فقط کافی است که رژیم غذایی مناسبی را برای خود تهیه کنید و انجام دادن روزانه ورزش را نیز از یاد نبرید.

خوردن صبحانه را از برنامه غذایی خود حذف نکنید و آن را اصلی ترین وعده غذایی خود بدانید. صبحانه اصلی‌ترین وعده غذایی برای بدن است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. خوردن مواد پروتئینی در صبح می تواند مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه دارد و از ولع شما برای خوردن غذاهای مضر کم کند.

مواد پروتئینی سبب کاهش میل شما به غذا خواهد شد و راحت تر می توانید به انجام تمرینات ورزشی تان بپردازید. زمانی که شما شرایطی داشته باشید که بتوانید بر میزان گرسنگی خود غلبه کنید و کنترل خوبی داشته باشید، راحت تر می توانید به رژیم غذایی تان پایبند باشید.

مصرف تخم مرغ، ماست، پنیر، آجیل، مرغ یا گوشت های بدون چربی برای خوردن در وعده صبحانه مناسب هستند و از سوی پزشکان توصیه شده اند.

روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید تا هم سرحال و شاداب تر شوید و هم سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید.

سعی کنید هر روز خودتان را وزن کنید تا بهتر بتوانید بر روی غذا خوردن هایتان کنترل داشته باشید. این کار در هر صبح به شما یادآوری می کند که چند کیلو هستید و چقدر اضافه وزن دارید و بیشتر می توانید بر روی خورد و خوراکتان کنترل داشته باشید.

اگر برای مدت طولانی که از وزن بی خبر بمانید با رفتن بر روی وزنه ممکن است شوکه شوید و نتوانید اضافه وزن ایجاد شده را کم کنید. البته به یاد داشته باشید که نباید وسواس وزن کردن نیز بگیرید و بلافاصله بعد از غذا خوردن به روی وزنه بروید و انتظار لاغر شدن نیز داشته باشید. در طول روز وزن بدن متفاوت است و نوسان زیادی دارد و وزن کردن به دفعات زیاد در طی روز شما را بدتر ناامید و گیج می کند.

فعالیت و فکر ذهن نیز سبب کالری سوزی بیشتر بدن ما خواهد شد. کسانی که به مطالعه کردن مشغول هستند و فرصت اضافی که بدست می آوردند را مطالعه می کنند و به خوردن تنقلات نمی گذرانند و بیشتر می توانند بر روی خوردن خود تسلط داشته باشند و به کاهش وزن برسند.

اگر توان بدن خوبی دارید بهتر است قبل از صبحانه ورزش کنید تا بتوانید کالری بیشتری بسوزانید. اگر نمی توانید بیرون و باشگاه بروید بهتر است تردمیلی تهیه کنید و در هر ساعتی که می توانید ورزش نمایید و بدن شما کالری سوزی انجام خواهد داد. بهتر است از برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل استفاده کنید تا ورزش تان اصولی انجام شود و بدن نیز آسیبی نبیند.

قبل از صبحانه خوردن اگر ورزش انجام دهید بدن شما سطح قند خون کمی دارد و این کار به نفع افرادی است که از بیماری دیابت رنج می برند. این کار سبب می شود کنترل بیشتری بر روی قند خون خود داشته باشید.

حواستان به مقدار و البته چیزهایی که در وعده ناهارتان می خورید باشد تا با گرسنگی حجم زیادی از غذای پرکالری را وارد بدنتان نکنید. اگر به سرکار می روید بهترین کار آن است از قبل برای خودتان مشخص کنید که چه چیزی قرار است بخورید و آن را برای خود تهیه کنید. درست کردن غذا در خانه هم از لحاظ سلامتی و هم از نظر تناسب اندام به نفع شما خواهد بود و می توانید بر آنچه که می خورید نظرات داشته باشید.

برای از بین بردن چربی های اضافی بدن مخصوصا شکم، بهتر است خواب خود را نیز تنظیم کنید. خوردن غذا را به آخر شب موکول نکنید و سعی کنید حتما در شب 8 ساعت استراحت و خواب را داشته باشید. بدن زمانی که خواب است هم استراحت کافی دارد و هم باعث می شود شما نتوانید با خوردن هله و هوله های اضافی کالری زیادی به بدنتان وارد کنید.

سعی کنید از هر فرصتی که پیدا می کنید استفاده نمایید و در طی روز با فعالیت بیشتر کالری زیاد تری بسوزانید. به طور مثال برای رفت و آمد از ماشین شخصی کمتر استفاده نمایید و روزانه با کمک تردمیل یا بیرون از خانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :