با تردمیل در زمان کوتاهی وزن کم کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 19 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

همانطور که می دانید تردمیل یک ورزش هوازی ست به همین دلیل برای کاهش وزن و چربی سوزی دستگاه مناسبی ست.اما نکته اینجاست که چون بدن در 15 دقیقه ابتدای شروع هر ورزشی تنها قند مصرف می کند بنابراین برای اینکه به مرحله چربی سوزی برسید و وزن کم کنید باید بیش از 15 دقیقه تمرین خود را ادامه دهید. اگرفرصت شما در روز بسیار محدود است سعی کنید تمرینات خود را حداقل به مدت 20 دقیقه انجام دهید.

برای افرادی که به دلیل کمبود وقت مدت زمان ورزش آنها کوتاه می باشد باید برای دستیابی به نتیجه مطلوب 6 روز در هفته و با شرایط ویژه تمرینات خود را ادامه دهند.

زمانی که شما تردمیل را برای دستیابی به هدف خود انتخاب می کنید سه متغیر سرعت، زمان و شیب را در دسترس دارید و می توانید با تغییر آنها برنامه تمرینی خود را سخت تر کنید.از آنجا که شما برای تمرین فرصت کمی دارید و نمی توانید زمان را تغییر می دهید می توانید با بالا بردن شیب و یا سرعت تردمیل این کمبود وقت را جبران کنید.

برای اینکه فردی بتواند 450گرم از چربی های خود را بسوزاند، باید 3500 کالری مصرف کند. برای شما که فرصت کمی دارید و می خواهید با روزی 20 دقیقه استفاده از تردمیل در طول یک هفته به این میزان از دست دادن کالری برسید باید یک برنامه تمرینی سخت را دنبال کنید.

برای رسیدن به این هدف می توانید شیب دستگاه را بالا برده و روی 5 درجه قرار داده و بدون اینکه سرعت را اضافه کنید با این شیب تمرین کنید به این ترتیب شما در هر جلسه تمرین خود صد کالری بیشتر از حالت عادی تمرین می سوزانید.فاکتور بعدی شما سرعت است می توانید به جای افزایش شیب سرعت را بالا ببرید به این ترتیب که شیب دستگاه را در حدود یک یا دو درجه نگه دارید اما سرعت دویدن خود را به 16 کیلومتر در ساعت برسانید.به این ترتیب برای شما همان نتیجه حاصل می شود و در این حالت نیز حداقل 100 کالری بیشتر از حالت نرمال تمرین می سوزانید.

اما دویدن با این سرعت و شیب برای افراد با وجود اضافه وزن زیاد دشوار می باشد.برای حل این مشکل می توانید با بالا بردن هر دو متغییر شیب و سرعت به اندازه مطلوب از فشار تمرین کاسته و در ضمن به همان نتیجه نیز می رسید.

به این ترتیب که با سرعت 8 کیلومتر در ساعت بر روی شیب حداکثر 3 درصد تمرین کنید.اگر تازه کار هستید و عادت به انجام تمرینات سخت ندارید سعی کنید که در ابتدا تمرینات خود را با فشار کمتری شروع کنید تا از ناحیه مفاصل و عضله های خود دچار آسیب دیدگی نشوید.پس در ابتدا از تمرینات ساده تر شروع کرده و کم کم با افزایش قدرت بدنی خود شدت تمرینات را بالا ببرید تا در این زمان کوتاه 20 دقیقه ای به نتیجه دلخواه تان برسید.

از همین امروز تصمیم بگیرید و با انجام روزی بیست دقیقه تمرین و افزایش سرعت یا شیب دستگاه یا هر دو به اندازه متوسط، البته پس از کسب آمادگی جسمانی کافی در مدت کوتاهی به نتایج مطلوبی در زمینه کاهش وزن و چربی سوزی دست یابید.

ارسال نظر

حامد : نظر
0 0
مقاله ها تون خیلی جالب هستند
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :