اشتباهاتی در راه لاغری که نمی گذارد وزن کم کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 7 شهریور 1397 در ساعت 14 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تا به حال تجربه کرده اید با اینکه رژیم می گیرید و رعایت می کنید ولی لاغر نمی شوید و در یک وزن ثابت مانده اید؟ تمام افرادی که به دنبال کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام هستند ممکن است ناخواسته اشتباهاتی را انجام دهند که اجازه ندهد لاغر شوند و در راه رسیدن به کاهش وزن شکست بخورند.

در این مقاله اشتباهاتی را به شما گوشزد می کنیم که با اطلاع از آنها می توانید راحت تر و سریع تر به اهداف مد نظر خود برسید و تناسب اندام دلخواهتان را بدست آورید.

گروهی از مواد غذایی را حذف نکنید

در برخی رژیم ها گروهی از مواد غذایی را حذف می کنند مانند: حذف غلات، نان ها، برنج یا حذف میوه ها و ... ولی تحقیقات علمی نشان می دهد حذف گروهی از مواد غذایی نه تنها به سلامتی بدن کمکی نمی کند بلکه بدتر به آن آسیب خواهد زد و شما را قطعا دچار مشکلات زیادی می کند.

برای رسیدن به تناسب اندام باید به صورت آگاهانه از تمام گروه مواد غذایی استفاده کنید تا بدن از تمام ویتامین ها و املاح و مواد معدنی برخوردار شود. زمانی که بدن از تمام ویتامین ها بهره مند باشد سوخت و ساز بهتری نیز خواهید داشت.

با حذف گروهی از مواد غذایی شاید برای مدت زمان کوتاهی شاهد لاغری باشید اما پس از مدتی چیزهای بیشتری را از دست خواهید داد و دچار گرفتارها و بیماری های زیادی خواهید شد که شما را درگیر خود خواهند کرد.

اگر اهل رژیم گرفتن و لاغری باشید می دانید که محدودیت برای مدت زمان طولانی اصلا قابل تحمل نیست و بدتر دچار ولع خواهید شد. با دیدن هر تکه نانی یا استشمام بوی برنج  تمام ذهن و فکرتان به هم می ریزد و شما برای کنترل خیلی سختی خواهید کشید.

زمانی که به طور کامل قندها و کربوهیدرات ها را برنامه غذایی خود حذف کنید بدن در قحطی قرار خواهد گرفت و در نتیجه هوس های شما باعث پرخوری خواهد شد.

به مقدار کافی غذا نمی خورید

برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام باید میزان دریافت کالری تان را در طی روز کم کنید و از تمام مواد غذایی به صورت محدود استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که محدود کردن مقدار کالری غذایی در طی روز ساده ترین و کوتاه ترین راهی است که برای افزایش سرعت لاغری تان می توانید انجام دهید و نباید انجام دادن ورزش را در کنار رژیم غذایی فراموش کنید.

با کمک ورزش می توانید متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و بیشتر کالری بسوزانید و از شر اضافه وزن تان خلاص شوید. اگر به دلایل مختلف نمی توانید به باشگاه بروید یا در فضای سبز حضور پیدا کنید بهتر است برای خانه با تهیه دستگاه های هوازی مانند تردمیل شرایط انجام دادن ورزش علی الخصوص پیاده روی را فراهم کنید.

با استفاده از تردمیل می توانید ورزش ساده پیاده روی را با هر سن و سالی و در هر زمانی انجام دهید و با سوزاندن کالری به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام خود کمک کنید.

بیش از حد خوردن غذاهای رژیمی

تبلیغات زیادی در مورد بی ضرر و بدون کالری بدون غذاهای رژیمی می شود و اغلب افراد چاق هم گول این تبلیغات را می خورند و از این مواد بیش از اندازه استفاده می کنند. تاثیرات منفی این محصولات رژیمی بسیار زیاد است و ما را دچار مشکلات زیادی خواهد کرد. جالب است بدانید پزشکان به این نتیجه رسیده اند که با جایگزین کردن انواع مصنوعی غذاها سبب افزایش التهاب در روده و کل بدن تان خواهید شد.

می دانید غذاهای بدون چربی، قند و نمک زیادی دارند و با خوردن آنها احساس گرسنگی بیشتری خواهید کرد، پس از این مواد به ظاهر رژیمی استفاده نکنید تا دچار افزایش وزن نشوید.

برای کاهش وزن فقط کافی است رژیم غذایی مناسب با کالری کمتری را دنبال کنید و انجام دادن منظم ورزش را نیز فراموش نکنید. کم کردن کالری به معنای گرسنه ماندن نیست و باید با برنامه درست پیش بروید و وعده های سبک در تعداد زیاد را جایگزین پرخوری کنید.

غذاهای طبیعی و سالم بخورید

خوردن سبزیجات و میوه ها، غلات، حبوبات، ماهی، مرغ، لبنیات کم چرب و گوشت قرمز بدون چربی و ... را فراموش نکنید و در رژیم غذایی تان از همه آنها استفاده کنید تا بعد از رسیدن به وزن نرمال دچار انواع بیماری ها و گرفتاری های بعد از آن نشوید. تا جایی که می توانید مصرف شکلات، شیرینی، آب نبات، ژله، نوشابه و کیک و کلوچه را قطع کنید تا برای سوزاندن کالری آنها دچار مشکل نشوید.

از غذاهای چرب و پرکالری دوری کنید و به یکباره نیز شکم تان را از مواد غذایی پر نکنید تا برای سوزاندن آنها دچار مشکل نشوید. برای رسیدن به لاغری و اجرای درست راه اصولی از پزشک کمک بگیرید و انجام دادن روزانه ورزش را نیز فراموش نکنید. اشتباهات لاغری که به شما یادآوری شد را انجام ندهید و برای رسیدن به لاغری عجله نداشته باشید، زیرا با سرعت لاغر شدن برای شما مشکلاتی را به وجود خواهد آورد و این حجم از چربی و اضافه وزن یک شبه به وجود نیامده اند که بخواهند یک شبه نیز از بین بروند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :