استفاده اصولی از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 20 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه تردمیل طرفداران زیادی دارد؛ زیرا دویدن بر روی آن راحت تر و قابل دسترس تر از دویدن در محیط خارج می باشد. هرگاه می خواهید در خارج از منزل به تمرینات ورزشی بپزدازید، باید شرایط آب و هوایی و امنیت را در نظر بگیرید و همین مسئله ممکن است مانع شما بشود، اما به وجود یک تردمیل خانگی دویدن همیشه در دسترس است.

ورزش بر روی این دستگاه، علاوه بر c سبب بهبود وضعیت قلبی- عروقی می شود. با هر هدفی که ورزش می کنید؛ باید نحوه صحیح و اصولی انجام آن را بدانید؛ چون حرکات و رفتار اشتباه به بدن آسیب می رساند.

هرگز بدون کفش ورزشی مناسب بر روی تردمیل نروید. قبل از شروع تمرین 5 الی 8 دقیقه برای گرم کردن بدن وقت بگذارید. 5 دقیقه اول آرام راه بروید و بعد سرعت را به 7 الی 8 کیلومتر در ساعت برسانید و 1 یا 2 دقیقه بدوید؛ سپس 1 دقیقه راه بروید. در این حالت عرق ملایمی بر پوست شما می نشیند که نشان می دهد بدن گرم شده و می توانید به ادامه برنامه بپردازید.

شیب 2 درجه تردمیل شرایط دویدن در فضای بیرون را شبیه سازی می کند. این کار برای افرادی که مشکل زانو ندارند مناسب است. در زمان دویدن بر روی تردمیل حواستان باشد حرکت تسمه که بر خلاف جهت دویدن شماست پاهایتان را به عقب نکشد؛ در این صورت عضلات و مفاصل آسیب می بینند.

در جلسات اول با شدت کم ورزش کنید تا بدن برای تمرینات متوسط و شدید آماده بشود. شدت تمرین به آمادگی جسمانی کاربر بستگی دارد و هر چه بیشتر به ورزش بپردازید از آمادگی جسمانی بهتری برخودار خواهید شد. روی تردمیل وزن خود را بر روی دسته ها نیندازید، با این کار دستگاه کالری مصرف شده شما را اشتباه محاسبه می کند؛ به محض اینکه تعادل خود را بدست آوردید دسته ها را رها کنید.

تردمیل دستگاه مناسبی برای ورزش هوازی است. ورزش هوازی در زمان نسبتا طولانی با شدت متوسط انجام می شود. این ورزش کمک می کند اکسیژن رسانی به بدن بیشتر بشود. اکسیژن تاره سوخت وساز را بالا می برد و چربی سوزی اتفاق می افتد. به همین دلیل تنفس عمیق و کامل اهمیت زیادی دارد. نفس را بینی به داخل داده و با دهان بیرون بدهید.

بر روی تردمیل، راه رفتن و دویدن کاربر اصلاح می شود؛ زیرا روی آن نمی توانید اشتباه گام بردارید. تحقیقات داده ورزش دویدن از پوکی استخوان پیشگیری کرده و سبب جوان تر ماندن می شود. همچنین این ورزش سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و توان مقاومت بدن، در برار بسیاری از بیماری ها را بالا می برد. بهتر شدن حافظه، پاک سازی افکار منفی، و آرامش بخشی از ویژگی های دیگر ورزش دویدن محسوب می شود.

برخلاف بسیار از ورزش ها، هنگام دویدن تمام اندام های بدن به کار گرفته می شود و هیچ عضوی در حال استراحت نیست. این ورزش توانایی انسان را در انجام سایر فعالیت های روزمره افزایش می دهد و اگر به صورت روزمره و مستمر انجام بگیرد، طی مدت زمان نه چندان طولانی تناسب اندام به همراه خواهد داشت. هنگامی که عضلات بزرگ بدن قوی باشد، قامت انسان شکل می گیرد و در اصطلاح راست قامت به نظر می رسد.

بعد از تامین اکسیژن، ضروری ترین مسئله نوشیدن آب کافی است. کم آبی کارآیی و راندمان بدن را در حین ورزش کاهش می دهد و سلامتی فرد به خطر می افتد. میزان آبی که باید بنوشیم به تعرق و دمای محیط بستگی دارد. نیم ساعت قبل از شروع تمرین یک لیوان آب بخورید و هرگاه در طی ورزش احساس تشنگی کردید، باز هم آب بنوشید و پس از اتمام تمرین و سرد کردن بهتر است هر چه سریع تر دوش بگیرید؛ این کار برای پوست بسیار مفید است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :