اتفاقات و مزایای کلاس های اسپینینگ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 11 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام دادن تمرینات اسپینینگ به جز بالابردن میزان آمادگی جسمانی شخص به خلاقیت ذهن ، میزان هماهنگی کل بدن با مغز و همچنین ایجاد انرژی بیشتر برای ورزشکار کمک می کند.این نوع رشته ورزشی در سال 1980 به وسیله یک مربی ورزشی ابداع گردید و مورد استقبال اکثر دوچرخه سواران حرفه ای علی الخصوص دوچرخه سواران کوهستان که مجبورند ساعات زیادی را در کوهستان رکاب بزنند ، قرار گرفت.

به وسیله اسپینینگ می توانید کالری زیادی از دست داد و عضلات و ماهیچه های پا را تقویت کرد . اغلب در کلاس های اسپینینگ موزیک و نور به شرکت کنندگان انرژی بیشتری می بخشد . گرم کردن ، سرد کردن و صعود و دوی سرعت زیر نظر مربی اتفاق می افتد و شخص قادر است نیروی را که جهت رکاب زدن به کار می گیرد، کنترل کند. وسایلی که این ورزشکاران نیاز دارند کفش مناسب ورزشی ، لباس مناسب حوله و بطری آب است.

زمانیکه در کلاس دوچرخه اسپینینگ شروع به ورزش می کنید ، خود را در محیطی می یابید که رقص نور و موسیقی پر انرژی فضا را فرا گرفته است و ورزشکاران بر روی دوچرخه ثابت های خود نشسته اند و با شدت زیاد رکاب می زنند ؛ مربی به وسیله یک هدست ورزشکاران را راهنمایی می نماید.

در این نوع کلاس ها باید آنقدر رکاب زد تا کاملا خیس عرق شوید.مدت زمان کلاس ها معمولا بین 30 الی 75 دقیقه می باشد و همه مراحل آن به موقع و کامل انجام می پذیرد.در این کلاس ها معمولا شدت تمرین به عوامل مختلف از جمله تعداد رکاب زدن در دقیقه،موسیقی،موقعیت قرارگرفتن ورزشکار بر روی دوچرخه ثابت (به صورت نشسته و یا ایستاده ) مقاومتی که دوچرخه ثابت را بر روی آن تنظیم کرده ایم تا در مقابل رکاب زدن نشان دهد ، بستگی دارد.

ورزش کردن به وسیله دوچرخه ثابت اسپینینگ به وضعیت قلبی – عروقی بدن بهبود بخشیده و کمک می کند و منجر به لاغری موضعی در نواحی پا و شکم و چربی سوزی می شود.رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت مقدار فشار کمی به عضلات و مفاصل پا وارد می نماید ، همچنین موجب تقویت عضلات ، ماهیچه های باسن ، ران و تاندون ها می گردد.چنانچه به دنبال پاهای خوش فرم ، زیبا و قدرتمند هستید می توانید در این چنین کلاس ها شرکت کنید.

مقدار ضربان قلب برای تعیین سطح تمرین شاخص مهمی می باشد.ماکزیمم چربی سوزی در ورزش هوازی اسپینینگ زمانی اتفاق می افتد که میزان ضربان قلب حدودا 70 درصد حداکثر ظرفیت خود باشد.صفحه نمایشگری که بر روی دوچرخه ثابت مدرن نصب شده است . ضربان قلب کاربر را نشان می دهد و ورزشکار با نگه داشتن ضربان قلب خود در محدوده مناسب می تواند به مقدار چربی سوزی سرعت بخشد.در 20 دقیقه اول بدن تنها قند های موجود را می سوزاند و سپس به سراغ ذخایر چربی می رود.بنابراین تمرین ها باید بیشتر از 20 دقیقه باشد.

وضعیت قلبی – عروقی انسان از قلب ، رگ های خونی و شش ها تشکیل شده است.با انجام دادن تمرینات اسپینینگ عملکرد سیستم قلبی – عروقی بدن بهبود یافته و گردش خون سریعتر و بهتر صورت می پذیرد. در ورزش با دوچرخه ثابت اسپینینگ بدن ناچار به حمل بار اضافه نخواهد بود و به همین دلیل احتمال آسیب دیدگی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.در این نوع ورزش بدن همانند تمرین دویدن وزن خود را تحمل نمی کند و یک نوع تمرین کم برخورد خواهد بود.تمرین کم برخورد به ورزشی می گویند که در حین انجام آن کف پا در طول تمرین بر روی زمین و یا دستگاه بوده و تمامی وزن بر روی یکی از پاها نیفتد. و کاملا بر روی پاها تقسیم گردد.

روی دوچرخه ثابت اسپینینگ ، کف هر دو پا بر روی پدال ها می باشد و تمامی وزن بر روی پاها تقسیم می گردد.در واقع یک شکل نشستن به صورت فعال است که کمترین فشار را به مفاصل پا ، عضلات وارد می کند.

مزایای کلاس های اسپینینگ :

میزان کالری سوزی در هر کلاس اسپینینگ به صورت متوسط باعث سوزاندن 500 کالری می شود. ولی در مراحل چالش برانگیز سایر رشته های ورزشی هوازی در مدت زمان کوتاه کالری بیشتری در سطوح بالاتر نمی سوزانید.

اگر کسی در گروه بخواهد آرام تر پدال بزند دیگران مجبور نیستند تا از وی پیروی نمایند . و هیچ شخضی نخواهد فهمید که شخص دیگری در چه مرحله ای از اسپینینگ می باشد و همگان آزاد خواهند بود با سرعت مورد نظر خود پیش بروند.

در داخل کلاس های اسپینینگ یا همان دوچرخه ثابت مراحل ، چالش ها به شکل مداوم تغییر می نماید و در هر مرحله تمایل دارید که زمان بگذرد.استفاده کردن از تکنیک های زبانی و همچنین تجسمی به وسیله مربیان اسپینینگ می توانند به صورت مثبت حواس پرتی ذهنی ایجاد نماید.

اگر دقت کرده باشید در اطراف خود دوستان زیادی را داریم که همواره از تردمیل ، الپتیکال دوری می کنند و تنها به خاطر آنکه به پا و زانوهایشان آسیب می زند.ولی دوچرخه ثابت فشار را از روی زانوها و پاها بر می دارد.شما قادر خواهید بود که شدت ورزش نمایید.درحالیکه آسیبی وارد نشود.

به محض اینکه ورزش اسپینینگ را یاد بگیرید و با آن سخت تر و با شدت بیشتر ورزش نمایید نقطه شکست خود را باید پیدا کنید.دقیقا هنگامی که رکاب زدن های شما به اوج می رسد و خودتان احساس می نمایید که ورزش را سخت تر کرده اید ناگهان آن را آرام نمایید.مزیت این سرویس آن خواهد بود که به وسیله انجام آن شما اندروفین آزاد می نمایید.

یکی از فواید این تکنیک در دوچرخه سواری به وسیله دوچرخه ثابت این است که بدون استفاده کردن از داروی خاص ، احساس خوبی را تجربه می کنید.در روزهایی که از دوچرخه ثابت استفاده می نمایید احساس بهتری خواهید داشت .

مربیان اسپینینگ معمولا بر حرکات و تکنینک های اسپینینگ تاکید می نمایند . حرکت درست و صحیح در شکل گیری درست و صحیح ماهیچه ها تاثیرات بسیار زیادی دارد.به غیر از عضلات پا ، عضلات شکم نیز درگیر می شوند . همانطوری که می رانید و پدال می زنید ، برخلاف دوچرخه سوار در جاده ، ریتم بالای بدنتان کمک می کند که حرکات پا بر روی یک ریتم باشد و هنگامیکه در حالت خم و یا حالت صاف در حین پدال زدن تغییر می دهید بر روی ماهیچه های شکم تاثیرات زیادی خواهد گذاشت.

صرف نظر از سطح تناسب اندام خود ، راندن به وسیله دوچرخه ثابت همه را درکنار هم قرار می دهد و هم آن ها در کنار یکدیگر در سطوح مختلف سخت در تلاش خواهند بود.نکته جالب توجه آن خواهد بود که به چه صورت از انرژی سایر دوچرخه سواران تغذیه می شوید ، وقتیکه خستگی به شما رو آورد . دوچرخه سواران گروهی این فرصت را به شما می دهد که در زمان انجام ورزش همدیگر را نیز تشویق نمایید و الهام بخش یکدیگر باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :