آشنایی با ورزش اسپینینگ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 11 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش اسپینینگ همان رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت می باشد که با یک احساس متفاوت که اغلب درون فضای بسته انجام می گردد.دوچرخه ثابت هایی که معمولا برای این کار مناسب هستند ، دوچرخه ثابت اسپینینگ هستند ، تمامی قسمت های آن ها قابل تنظیم می باشند .یعنی به وسیله بدن یک ورزشکار تطابق پیدا می نماید.از همین رو تمامی سنین با هر شرایط فیزیکی که داشته باشند می توان از دوچرخه اسپینینگ استفاده نمایند.اشخاصی که دارای زانو درد های مزمن ، ضعف مفاصل ، آرتروز مبتلا می باشند باید در شروع تمرینات شدت تمرین را سبک انجام دهند.

کلاس های دوچرخه اسپینینگ معمولا به شکل گروهی برگزار می گردد ولی دوچرخه ثابت اسپینینگ دورن منازل نیز قابل استفاده کردن می باشد.این ورزش مازاد بر چربی سوزی به عملکرد سیستم قلبی عروقی نیز کمک کرده و بهبود می بخشد.هنگام ورزش کردن با دوچرخه ثابت به موزیک گوش دهید تا انرژی شما را دوچندان کند و باعث می شود تا سریع تر رکاب بزنید.

موسیقی گوش دادن در حین انجام ورزش با دوچرخه ثابت اسپینینگ یک کار زیبا و فانتزی نیست ، بلکه یک امر ضروری برای افزایش انرژی و بالابردن راندمان ورزش می باشد.موسیقی باعث می شود تا شخص حواسش پرت گردد و زمان انجام ورزش را متوجه نشود و از خستگی شخص در حین ورزش جلوگیری می نماید.بر روی دوچرخه ثابت اسپینینگ هیچگاه به طور کامل نباید نشست بلکه توصیه می شود مدتی را هم به صورت ایستاده رکاب باید زد و یا در حین تمرین خم و صاف شوید.

امروزه داشتن پاهایی زیبا و جذاب یک امتیاز مناسب محسوب می گردد و بیشتر اشخاص برای کسانی که دارای تناسب اندام و بدن هایی ورزیده هستند ارزش قائل می شوند.از مزایای دوچرخه ثابت اسپینینگ این است که عضلات پشت و ماهیچه ران پا را بسیار زیبا و خوش فرم می کند.

ورزش کردن با دوچرخه ثابت اسپینینگ بسیار کم خطر بوده و با استفاده از آن هیچگونه آسیبی به بدن وارد نمی گردد. به وسیله دوچرخه اسپینینگ از مزایای ورزش ایروبیک نیز می توان بهره مند شد زیرا در هنگام تمرین با آن ضربان قلب بالارفته و اکسیژن زیادی به بدن وارد می شود . اکسیژن سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به همین دلیل انرژی در بدن زیاد می شود . دوچرخه ثابت اسپینینگ انرژی را از ذخایر چربی موجود در بدن بیرون کشیده و چربی سوزی تا چند ساعت بعد از تمرین نیز ادامه دارد.

در این نوع ورزش ، بدن فرد تمامی وزن خود را تحمل نمی نماید.به همین دلیل هم است که آسیب دیدگی در این ورزش اصلا وجود ندارد.در مجموع اگر می خواهید دارای پاهای قدرتمندی باشید استفاده از دوچرخه ثابت اسپینینگ بهترین روش می باشد.این ورزش یک روش ایده آل و مناسب برای دست یافتن به پاهایی قدرتمند می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :